REKLAMA

Sport w czasach pandemii. „Biegu Sylwestrowego nie będzie, ale…”

REKLAMA

Mijający rok był bardzo trudny dla wielu branż, ale również dla klubów sportowych. Istniejący od 18 lat Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” podsumowuje swoją działalność w 2020 roku.

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” Płock, który znajduje się przy parafii św. Józefa w Płocku, został utworzony wiosną 2002 roku.

– Od samego początku nasza działalność skierowana była na kształtowanie w młodym pokoleniu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Uznaliśmy, że te wartości wspaniale można realizować w oparciu o turystykę, sport i rekreację – wspomina prezes klubu, Leszek Brzeski.

Przez 18 lat klub zorganizował wiele biegów i sztafet, wypraw rowerowych, turniejów piłki nożnej czy spływów kajakowych. Niestety, tradycyjny bieg sylwestrowy, który już na stałe wpisał się w kalendarz płockich imprez biegowych, w tym roku się nie może zostać zrealizowany.

– Tegoroczny „Płocki Bieg Sylwestrowy” się nie odbędzie – potwierdza Leszek Brzeski. – Jeżeli jednak ktoś chce sylwestrowe przedpołudnie spędzić na sportowo, zachęcam do udziału w indywidualnym treningu nad Sobótką o godz. 11 – dodaje.

Przyznaje także, iż mijający rok był bardzo trudny dla wszystkich.– Różnego rodzaju ograniczenia, zakazy i obostrzenia odczuwano również w działalności sportowej i rekreacyjnej. Utrudnienia nie ominęły „Viktorii”. Mimo ograniczeń, rok 2020 uważamy jednak za udany – stwierdza, wymieniając wydarzenia, jakie udało się zrealizować.

Wśród nich są m.in.: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (2.03.2020), Pielgrzymka Rowerowa z Płocka do Częstochowy (6-8.08.2020), Rajd Rowerowy Pielgrzymka do Skępego (8.09.2020), Turniej Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych Młodzieży Szkolnej (25.09.2020), Rajd Rowerowy do Włocławka na Tamę (17.10.2020), Rowerowy Rajd Niepodległości (7.11.2020), Bieg Niepodległości Ulicami Miasta Płocka (symbolicznie, 10.11.2020) czy Akcja „Biegowy Autobus” – zajęcia sportowo rekreacyjne dla mieszkańców Płocka w Grabinie w każdą niedzielę (wrzesień – grudzień 2020).

– Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, biorącym udział w poszczególnych wydarzeniach. Dziękujemy również sponsorowi klubu PKN ORLEN za wsparcie finansowe naszej działalności. Na nadchodzący Nowy 2021 Rok wszystkim życzymy dużo zdrowia, aktywności fizycznej, spełnienia planów, zamierzeń i postanowień. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach w 2021 roku – podsumowuje prezes klubu „Victoria” Leszek Brzeski.

Bieg sylwestrowy z Batmanem, Pingwinem, Świętym Mikołajem… [FILM, ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU