REKLAMA

Spółki PKN Orlen do sprzedaży?

REKLAMA

O sprzedaży spółki Orlen Medica słychać w Płocku od jakiego czasu. Dotarły do nas jednak nieoficjalne informacje, że to tylko część z zaplanowanych transakcji PKN Orlen. Która jeszcze spółka miałaby zyskać nowego właściciela?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Orlen Medica ma zostać sprzedana w pakiecie z dwoma innymi firmami – Sanatorium Krystynka z Ciechocinka oraz przychodnią Prof-Med z Włocławka. Zainteresowana kupnem tych podmiotów jest podobno Grupa PZU, ale na temat terminu czy chociażby potwierdzenia samej transakcji koncern nie chce rozmawiać.

– PKN Orlen, dążąc do optymalizacji zarówno struktury, jak i wartości Grupy Orlen, na bieżąco analizuje różne scenariusze działań wobec Spółek, których jest właścicielem – powiedział nam Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego koncernu. – Z zasady, ze względów biznesowych, nie komentujemy jednak stanu prowadzonych prac – dodał.A my dodamy, że tę formułkę Orlen przekazuje za każdym razem, kiedy pytany jest o te transakcje, o których mówi się już od jesieni zeszłego roku. Prawdopodobnie do pakietu sprzedawanych spółek, związanych z medycyną dołączy także Orlen Ochrona, która – według naszych informacji – jest już w końcowym etapie finalizowania sprzedaży.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU