REKLAMA

Spektakl dla tysiąca uczniów. Ufundował Orlen

REKLAMA

PKN Orlen sponsoruje spektakl płockiego teatru, zatytułowany „Jazda”. Tysiąc uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obejrzy przedstawienie bezpłatnie.

PowiązaneTematy

Wioletta Kulpa, przedstawicielka koncernu, dziękowała na środowej konferencji płockiemu teatrowi za przyjęcie inicjatywy Orlenu, dotyczącej realizacji spektaklu, poruszającego problem dopalaczy. – Spektakl będzie prezentowany od marca. Obejrzy go tysiąc uczniów. Po przedstawieniach będą odbywały się spotkania młodzieży ze specjalistami, m.in. z policji – zapowiadała Wioletta Kulpa. – Chcemy, aby spektakl stał się elementem rozpoczynającym dyskusję w szkołach i domach rodzinnych – dodała.

Marek Mokrowiecki, dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, dziękował Wojciechowi Jasińskiemu, prezesowi Orlenu za pierwszą taką inicjatywę w historii koncernu. – Mam nadzieję, że spektakl spełni swoje zadanie – mówił. I dodawał, że przedstawienie niesie ważne społeczne przesłanie. – Po propozycji koncernu, przeczytałem 20 sztuk o tej tematyce z całego świata. Wtedy przypomniało mi się, że mam w teatrze kolegę Mariusza Pogonowskiego, który podobne rzeczy już wcześniej robił – opowiadał dyrektor płockiego teatru.

– Temat wszelkich uzależnień jest dla mnie bardzo ciekawy – mówił Mariusz Pogonowski, autor tekstu i inscenizacji spektaklu. – Wcześniej robiłem już przedstawienia o problemie alkoholizmu, anoreksji i również dopalaczy – opowiadał płocki aktor. Zapowiedział, że w trakcie spektaklu ze sceny płynie duża ilość informacji. Podkreślał, że przedstawienie jest atrakcyjne i nowoczesne pod względem wizualnym i dźwiękowym. – Jestem szczęśliwy, że ze wszystkich autorów na świecie dyrektor wybrał właśnie mnie – dodał, trochę żartobliwie.W spektaklu „Jazda” wystąpią Szymon Kołodziejczyk, Sylwia Krawiec, Magda Bogdan i Piotr Bała. Przedstawienie trwa około godziny. Prapremiera odbędzie się w sobotę, 25 lutego o godz. 19, na scenie kameralnej płockiego teatru.

Orlen zapowiada także realizację innych projektów związanych z potrzebami mieszkańców Płocka, w tym również kulturalnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU