REKLAMA

Śmiertelny wypadek na DW 575. Policja: Większości wypadków można byłoby uniknąć

REKLAMA

We wtorek na drodze wojewódzkiej 575, między Iłowem a Słubicami, doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął kierowca audi A4.

Do tragicznego wypadku doszło 18 czerwca około godziny 15.20.

– Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na 30 kilometrze drogi wojewódzkiej 575, w miejscowości Przejma (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowie – informuje Państwowa Straż Pożarna w Sochaczewie.

Jak się okazało, dachowało samochód osobowy audi A4. Strażacy wyjaśniają, że rozbity pojazd stał na kołach w przydrożnym sadzie, a wewnątrz pozostawał nieprzytomny kierujący, bez oznak funkcji życiowych.Straż pożarna zabezpieczyła miejsca zdarzenia, do wydobycia poszkodowanego niezbędne były narzędzia hydrauliczne. Niestety, po przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego mężczyzny, ratownicy medyczni odstąpili od czynności ratunkowych ze względu na brak funkcji życiowych.

Dalsze czynności przekazano funkcjonariuszom policji, na miejsce przyjechał również prokurator. Kierowca był jedyną osobą podróżującą autem.

– Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem – przekonuje policja. – Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa – zapewniają, zwracając uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.

  • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem.
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami.
  • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach.
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU