REKLAMA

Śmiertelny wypadek. Autobus potrącił pieszego [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem w Drobinie. Pod kołami autobusu zginął pieszy.

Do wypadku doszło 24 września ok. godz. 20.30 w Drobinie przy ul. Płońskiej.

PowiązaneTematy

– Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący autobusem potrącił przechodzącego przez przejście 58-latka. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń pieszy, mieszkaniec gminy Drobin, zmarł – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.Mężczyzna nie miał odblasków, a przejście dla pieszych nie było oświetlone. Kierowca autobusu był  trzeźwy. Dalsze postępowanie wyjaśni wszelkie okoliczności wypadku.

– Płoccy policjanci apelują o używanie elementów odblaskowych, które poprawiają bezpieczeństwo. Piesi stanowią grupę szczególnego ryzyka. Nieostrożne wejście na jezdnię, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, czy w końcu niedostateczna widoczność pieszego na drodze, to główne przyczyny wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu – podsumowuje podkom. Marta Lewandowska.

Fot. OSP DROBIN
Fot. OSP DROBIN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Kierowca says:

  Na Ul Zglenickiego przydały by się światła nad przejściem zaraz przed skrętem na Nową Biała. Przecież tam jest tak ciemno a ludzie do Stalmechu idą do pracy

  • Anonim says:

   Na Zglenickiego to przede wszystkim brakuje chodników. To wstyd i hańba dla miasta, że na ulicy, na której znajduje się tyle zakładów, a do pracy dojeżdża autobusami tyle ludzi, są tylko wysepki z przystankiem zrobione przez ZKM.

 2. Komentator says:

  Piesi stanowią grupę szczególnego ryzyka, bo wchodzą na przejścia dla pieszych? A to złośliwcy, jeszcze nie nauczyli się przelatywać nad jezdnią… Szkoda, że autorzy artykułu nie nadmienili, że kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność przed przejściem dla pieszych (może i było nieoświetlone, ale zapewne jakiś tam stał…)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU