REKLAMA

Dzieci i młodzież z całej Polski w konnej rywalizacji w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

W weekend rozegrały się w Stadzie Ogierów w Łącku Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody. Zawodnicy, pomimo młodego wieku, wykazali się dużymi umiejętnościami.

Od 24 do 26 września w Stadzie Ogierów w Łącku do rywalizacji stanęły dzieci i młodzież z całej Polski. Celem zawodów było umożliwienie jeźdźcom sprawdzenia ich umiejętności i stopnia wytrenowania konia w skokach przez przeszkody. W rywalizacji wzięło udział około 100 koni.

– Cieszymy się, że mamy taką dużą frekwencję, zawodnicy przyjechali z całego kraju – mówi dyrektor zawodów, Joanna Gawłowska. – Dzieci startują w różnych kategoriach, na małych koniach, kucach i na dużych koniach. Dzięki PKN ORLEN, możemy raz w roku organizować taką imprezę – zaznacza dyrektor zawodów.

fot. Wiktor Pleczyński

Impreza skierowana była dla zawodników o różnym poziomie doświadczenia. Rozegrano konkursy nie tylko dla profesjonalistów, ale też dedykowane początkującym i najmniej doświadczonym zawodnikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym pięknym sportem.

– Zawodnicy dobrze się zaprezentowali, dobrze jeżdżą – podkreśla Stanisław Helak, sędzia główny zawodów. – To w dużej mierze są już dzieci, które mają doświadczenie, jeżdżą nawet 4 lata, pomimo że mają 10-11 lat. Tego, co wykonują podczas zawodów, nie zawsze mogą wykonać podczas treningu. Tutaj mamy różne ustawienia przeszkód, przeważnie mamy też ciekawsze przeszkody, naokoło są banery. To zdecydowanie inne warunki, niż podczas treningów, więc zarówno konie, jak i zawodnicy muszą uczyć się zachowania na arenie – zwraca uwagę sędzia główny zawodów.

fot. Wiktor Pleczyński

Jak podkreślają nasi rozmówcy, młodzi ludzie biorący udział w konkursie wykazują się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.– To są mali profesjonaliści. Oni walczą tutaj zawzięcie, każdy podchodzi poważnie do rywalizacji. To, że konkurs zaczyna się o 9 rano nie znaczy, że zawodnik wsiada tuż przed konkursem na konia. Często są już o godz. 6 na nogach, żeby nakarmić konia, przygotować wierzchowca i sprzęt, zapleść grzywę, obejrzeć parkur, którym będą jechali. Później jeszcze trzeba rozgrzać się na rozprężalni i dopiero wystartować w konkursie – wyjaśnia Joanna Gawłowska.

fot. Józef Pleczyńki

Organizator, Klub Jeździecki Łąck, przygotował również szereg atrakcji dodatkowych dla uczestników (gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy zręczności) oraz dla publiczności.

Dla miłośników konnej rywalizacji to nie koniec wrażeń, bo już od 15 do 17 października w Stadzie Ogierów w Łącku odbywać się będą zawody w powożeniu.

– Przygotowaliśmy dla publiczności szereg ciekawych konkursów. Będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, przejechać się bryczką lub na kucyku, a także dobrze zjeść – zachęca Joanna Gawłowska.

Sponsorem Głównym zawodów jest PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. pa says:

    słabe te zawody, szkoda to organizowac, niski poziom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU