Słaby mecz Wisły. Porażka z Chojnicami [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wielka Sobota mocno rozluźniła postawę płockich piłkarzy nożnych. Mecz z broniącą się przed spadkiem Chojniczanką Chojnice miał być formalnością, ale zakończył się dużą porażką.

Spora ilość kibiców na płockim stadionie powinna spowodować lepszą grę Nafciarzy, stało się jednak przeciwnie. O ile pierwsza połowa, chociaż jednoznacznie słaba po obydwu stronach, dawała nadzieję na prowadzenie Wisły Płock, to już druga połowa nie zostawiła żadnych złudzeń. Chojniczanka rozpoczęła ją z energią, właściwie cały czas atakując bramkę płockich piłkarzy.

PowiązaneTematy

Taka gra musiała przynieść efekt – w 59. minucie Adam Duda pokonał Daniela Szczepankiewicza, zdobywając pierwszą bramkę dla gości. Pierwszą, bo to nie koniec porażki Nafciarzy. Najpierw za drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę zszedł z boiska Jacek Góralski, przez co Wisła Płock grała w osłabieniu, potem, w 74. minucie Andrzej Rybski z Chojniczanki w akcji sam na sam, pokonał płockiego bramkarza.

Pomimo tak dużej klęski, gra Wiślaków tego dnia była tak kiepska, że właściwie należy się cieszyć z niewykorzystania przez gości kilku sytuacji, które mogły znacznie zwiększyć rozmiar porażki.

„Chcieliśmy jako władze Klubu serdecznie przeprosić naszych fanów za to, co przyszło im przeżyć na stadionie Wisły w przedświąteczną sobotę. Teraz oczekujemy przeprosin od zespołu – najlepiej przekazanych na boisku!” – czytamy na stronie Wisły Płock i wydaje się, że jest to dobre podsumowanie…

Przypomnijmy, że do końca sezonu zostało 9 kolejek, a Nafciarze z 36 punktami zajmują 7. miejsce w tabeli 1. Ligi. Kolejny mecz na naszym stadionie Wisła rozegra w sobotę, 26 kwietnia o godz. 17 z Termalicą Nieciecza.

Wisła Płock – Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:0)
0:1 Adam Duda 59.
0:2 Andrzej Rybski 74.
Wisła: 21. Daniel Szczepankiewicz – 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański – 7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło (68, 6. Albert Taar), 4. Jacek Góralski, 25. Filip Burkhardt, 8. Paweł Kaczmarek (67, 13. Tomasz Grudzień) – 9. Łukasz Sekulski (46, 11. Marcin Krzywicki).
Chojniczanka: 12. Rafał Misztal – 20. Daniel Chyła, 3. Błażej Radler, 5. Błażej Jankowski, 19. Robert Bednarek – 17. Tomasz Mikołajczak, 23. Krystian Feciuch, 18. Jakub Mrozik, 7. Andrzej Rybski (88, 26. Norbert Jędrzejczyk), 6. Arkadiusz Mysona (83, 10. Kosuke Ikegami) – 25. Adam Duda (72, 8. Paweł Iwanicki).
Żółte kartki: Góralski – Duda, Feciuch
Czerwona kartka: Jacek Góralski (62. minuta, druga żółta)
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: około 2.500.