REKLAMA

Setki tysięcy kibiców zwróciło oczy w kierunku Polski dzięki płockiej firmie [FILM]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

W poniedziałek w Warszawie odbyło się wydarzenie, jakie do tej pory w Polsce nie miało miejsca. Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN dokonał światowej prezentacji nowego modelu bolidu Formuły 1.

W poniedziałek, 22 lutego w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczystość o międzynarodowym zasięgu, do której nie doszłoby w Polsce, gdyby nie działanie PKN ORLEN. Dzięki jego zaangażowaniu w promowanie polskich sportowców, to nasz kraj stał się miejscem, w którym zaprezentowano nowy model bolidu Formuły 1 na najbliższy sezon.

Od godziny 12 oczy fanów motorsportu z całego świata były zwrócone w kierunku warszawskiej sceny, na której chwilę później pokazała się maszyna zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN oraz kierowcy: Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi i Robert Kubica.

fot. materiały prasowe PKN ORLEN

Zanim to nastąpiło, o planach zespołu opowiedzieli Frédéric Vasseur – szef Alfa Romeo Racing ORLEN i Jan Monchaux – dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing ORLEN. Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek natomiast przybliżył znaczenie zaangażowania w promowanie polskich sportowców przez Koncern.

– Jesteśmy firmą globalną, działającą na sześciu kontynentach. Nasze produkty są w stu krajach. W związku z tym inwestujemy w sport, który ma zasięg globalny. To jest budowa rozpoznawalności marki, która przekłada się bardzo mocno na prowadzenie biznesu. Jesteśmy firmą bardzo rozwojową, realizujemy procesy inwestycyjne. W związku z tym sport, motorsport, jest normalną dźwignią naszej promocji. Czeka nas rebranding na naszych stacjach w Niemczech oraz w Czechach, w związku z tym inwestowanie w sport daje nam wartość dodaną – wyjaśniał prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek.

W wypowiedzi prezesa płockiej firmy nie zabrakło też podziękowań dla zespołu i kierowców, którzy włożyli ogromny wysiłek w walkę w zeszłym sezonie oraz w przygotowania do nadchodzącego.

fot. materiały prasowe PKN ORLEN

Uroczystą prezentację bolidu ubarwił pokaz taneczny do muzyki Chopina i Pucciniego, który poprzedził pojawienie się na scenie przedstawicieli zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN.

– Premiera nowego bolidu to zawsze emocjonujący moment, zwieńczenie miesięcy pracy wszystkich w fabryce i początek nowej przygody. Myślę, że filozofia zespołu pozostaje niezmienna – praca wykonana jutro musi być lepsza, od wykonanej dzisiaj. Poprzedni sezon zakończyliśmy na ósmym miejscu, dlatego musimy dążyć do osiągnięcia lepszych wyników w 2021 roku. To wymaga od nas ciągłego doskonalenia na torze, w centrali i w każdym z działów. Każdy ze startujących zespołów ma teraz bardzo wysokie oczekiwania. Wszyscy spodziewają się świetnych wyników i wysokiej pozycji przed pierwszym wyścigiem, ale już niedługo każdy będzie musiał wyłożyć karty na stół – mówił Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN.

Dyrektor techniczny Alfa Romeo Racing ORLEN, Jan Monchaux podczas pokazu zwracał uwagę na szczególne warunki, w jakich rozwijano bolid w ostatnim roku. W wyniku regulacji prowadzonych przez FIA – Międzynarodową Federację Samochodową, zespół doznał poważnej straty w osiągach i przez cały sezon musiał walczyć o nadrobienie wyników.

fot. materiały prasowe PKN ORLEN

Podczas przygotowań nowego modelu na sezon 2021, zespół musiał podjąć trudne decyzje w kwestii tego, jakie elementy bolidu szczególnie należy poprawić, gdyż znacznie ograniczono możliwości rozwoju na ten rok. W rezultacie, pośród największych zmian postawiono na całkowicie nowe przednie skrzydło.Model C41 zyskał również nową jednostkę napędową wykonaną przez fabrykę Ferrari. Na podstawie pierwszych danych zespół ocenił, że nowy silnik zapewni lepsze osiągi od jednostki, jaką włoska fabryka dostarczyła w zeszłym roku.

Po krótkim przedstawieniu pracy wykonanej przez zespół i planów na nadchodzący sezon, przyszedł czas na moment kulminacyjny uroczystości – prezentację nowego bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN. Całą uroczystość utrzymano w polskich barwach narodowych. Biało-czerwone okazało się również malowanie modelu C41.

fot. materiały prasowe PKN ORLEN

– Przekonamy się, co potrafi bolid, kiedy go przetestujemy na maksimum naszych możliwości. Oczywiście, przepisy się nieco zmieniły, mimo że podstawa jest ta sama. Podwozie się nie zmieniło, ale mamy nowy silnik, kilka nowych elementów, więc musimy sprawdzić, jak to razem działa i z tą wiedzą iść dalej – zwracał uwagę Kimi Räikkönen, kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN, legenda Formuły 1 i mistrz świata z 2007 roku.

Podekscytowany nowym sezonem jest drugi z podstawowych kierowców ARRO, Antonio Giovinazzi.

– Nie mogę się doczekać nowego sezonu. To będzie mój trzeci w zespole i bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować naszą wspólną historię. Jestem przekonany, że ciężka praca, jaką wszyscy wykonaliśmy zimą w fabryce, opłaci się. Sam trenowałem bardzo ciężko i nie mogę się doczekać, kiedy wsiądę do bolidu przed pierwszym testem, a potem przed pierwszym wyścigiem – mówił Antonio Giovinazzi, kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN.

fot. materiały prasowe PKN ORLEN

Robert Kubica, najlepszy polski kierowca i jedyny, który zdołał wejść do Formuły 1, był bardzo zadowolony z progresu, jaki dokonał się w Polsce przez lata od czasu, gdy on zaczynał swoją przygodę z motorsportem. Zwrócił uwagę, że pokaz nowego bolidu w Polsce i zaangażowanie polskiej firmy w sponsoring tytularny zespołu Formuły 1 to coś, co byłoby niewyobrażalne jeszcze parę lat temu, a teraz się spełniło dzięki PKN ORLEN.

– Pierwsza w historii prezentacja zespołu, która ma miejsce w Polsce, to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Jestem przekonany, że będzie ona ogromną siłą napędową nie tylko dla fanów, ale dla całego kraju. Jestem dumny, że mogę reprezentować swój kraj i współpracować z PKN ORLEN w promowaniu Polski na świecie – mówi Robert Kubica, kierowca testowy Alfa Romeo Racing ORLEN oraz zawodnik ORLEN Team.

Polski kierowca ma ważną rolę do wypełnienia w Alfa Romeo Racing ORLEN. Doświadczenie Roberta Kubicy i jego talent do kwestii technicznych są szczególnie cenne w sytuacji bardzo ograniczonego czasu testów i rozwoju nowego symulatora, w jaki zainwestował zespół.

W sezonie 2021 logo PKN ORLEN będzie można zobaczyć między innymi na tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych bolidu. Logotyp płockiej firmy widoczny będzie także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach kierowców.

fot. materiały prasowe PKN ORLEN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 6

 1. piękny bolid says:

  Wysyp rudych pelikanów pijących sok z buraka, którzy tu hejtują siedząc w swoich przepie*działych i łykając tłuste czipsy przed wypalonymi monitorami, daje dobitny dowód dobrego kierunku sponsorskiego !

 2. miś says:

  Za te „wygłupy” płacimy wszyscy na stacjach tankując auta.

 3. szopenfedziarze? says:

  lepiej zasłonić to czarną folią?

 4. Kubica? says:

  motor napedowy orlenu? w sezonie 2020 tylko 2 razy skonczył wyscigi, w pozostałych rozbił bolid? duma? ,…wstyd

 5. model jest says:

  pomalowany w kolorach BIAŁO BURACZKOWYCH a nie biało czerwonym,…no ale to standard propagandy narzucanie innym odbioru rzeczywistosci

 6. alfa romeo says:

  gruz nie samochod, duma orlenu, tak samo Kubica, człowiek wypadek, zawsze ostatni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU