REKLAMA

Setki prezentów powędrują do Polaków żyjących na Litwie

REKLAMA

W Płocku odbył się finał akcji „Świąteczna paczka Rodakom na Wileńszczyźnie” zorganizowanej przez fundację „Cokolwiek Uczyniliście”. Paczki z jedzeniem, artykułami czystości i nie tylko, trafią do potrzebujących.

10 grudnia na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku odbył się finał zbiórki darów dla Polaków mieszkających na Litwie. Fundacja „Cokolwiek Uczyniliście” prowadziła zbiórkę w naszym mieście, a także Gostyninie.

Dla potrzebujących dzieci Spółka Energa przygotowała aż 200 wyprawek szkolnych z niezbędnymi przyborami. Mocno w akcję włączyło się Centrum Edukacji wraz z V Liceum Ogólnokształcącym oraz Wydział do Spraw Rodzin Kurii Diecezji Płockiej, ORLEN Projekt, EL-KONS-BUD, KRUS Płock, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Płocku, Jutrzenka Płock, SP nr 23 w Płocku, Miasto Gostynin z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim, Parafia św. Jadwigi Królowej w Płocku, Parafia św. Stanisława Kostki w Płocku, Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Płocku, Parafia św. Anny w Miszewie Murowanym, SP im. Wł. St. Reymonta w Solcu, Przedszkole nr 15 w Płocku, Gość Płocki, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się skompletować aż 300 paczek. Ponad 3 tony artykułów w jeden wieczór spakowali i przygotowali do transportu członkowie stowarzyszenia oraz wolontariusze wspierający akcję. Paczki trafią między innymi do wioski Soleczniki, której 72% mieszkańców to Polacy. Dzięki fundacji „Cokolwiek Uczyniliście” dzieci ze Solecznik w tym roku miały okazję odwiedzić Płock w trakcie wakacji.Polskie dzieci z Litwy przeżyły niezwykłe wakacje w Płocku

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. tadek says:

    A ile prezentow dla biednych Polaków żyjących w Polsce?????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU