REKLAMA

Polskie dzieci z Litwy przeżyły niezwykłe wakacje w Płocku

REKLAMA

W wakacje Płock odwiedziła wyjątkowa wycieczka. Polskie dzieci z Litwy, dzięki wysiłkom fundacji „Cokolwiek uczyniliście”, mogły przyjechać do ojczyzny na ponad tygodniowy odpoczynek.

Od 29 czerwca do 7 lipca w Płocku przebywała grupa 44 polskich dzieci, żyjących na Litwie. Wakacje w ojczyźnie dla młodych ludzi zorganizowała fundacja „Cokolwiek uczyniliście” wraz z radnym Adamem Modliborskim i Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, przy wsparciu fundacji Grupy PERN oraz fundacji „Energa”.

Podczas tych wyjątkowych wakacji dzieci miały okazję odwiedzić Toruń ze słynnym planetarium i urokliwą starówką, pałac w Sannikach, a także Lucień. W programie tych wyjątkowych wakacji znalazło się też miejsce na wyjazd do Łącka, gdzie dzieci spędziły czas w Stadzie Ogierów, a także na spotkaniu z żołnierzami.

Młodzi ludzie spotkali się z mundurowymi z 6. Mazowieckiej Brygady Obronny Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego, a dokładnie z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty z Płocka. Oficerowie zaprezentowali między innymi kamizelki kuloodporne, hełmy, kompasy, lornetki. Żołnierze pokazali, ku uciesze młodych ludzi, także cięższy sprzęt, który mają na wyposażeniu, czyli wojskowe motocykl i quad.Podczas pobytu w Płocku nie mogło oczywiście zabraknąć zwiedzania naszego miasta. Młodych ludzi przywitali w Płocku senator Marek Martynowski oraz Poseł na Sejm Maciej Małecki. Dzieci uczestniczyły w paru mszach świętych, podczas których prezentowały swoje umiejętności artystyczne.

Dzieci zobaczyły stare miasto, Katedrę, Muzeum Diecezjalne, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ZOO. Na szlaku najważniejszych atrakcji Płocka nie mogło zabraknąć rejsu statkiem po Wiśle. Młodzi ludzie byli pod wrażeniem ogromu „Marianny”, statku Żeglugi Płockiej, a także samej Wisły i niezapomnianych widoków.

7 lipca dzieci opuściły goszczący je przez cały okres wycieczki SOSW Nr 2 w Płocku i marzą, by podczas kolejnych wakacji znowu odwiedzić Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. Super says:

  Brawa dla organizatorow

 2. regionalista. says:

  Niech wam Bóg wybaczy „Cokolwiek uczyniliście” . Jak zawsze, kiedy jest możliwość połączenia Obu Narodów, miejscowi fornale nic nie czują…………… to już STAŁA NIEWARTOŚĆ.

  Dzieci mogły przecież złożyć kwiaty na Grobie Litwina ARTYSTY FOTOGRAFA , PIOTRA PAWŁOWSKIEGO.

  Pozdrawiam wszystkie dzieci z Litwy.

 3. anonimowyanonim1 says:

  Oby nie musieli tego miasteczka odwiedzać, nie mówiąc już o przeprowadzce do niego xD

  • Anonim says:

   Jak ci nie pasuje to wynieś się docen to że masz gdzie mieszkać, nie wiem czy wiesz ale na świecie jest dużo osób bezdomnych i z przyjemnością wprowadziliby się do twojej „willi” w której szkoda ci mieszkać a najlepiej opuść swoje zakichane miasteczko ,Płock jest świetny a jak ci nie pasuje to nie musisz w nim mieszkać. Proste jak budowa cepa.

   ~Serdecznie pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU