REKLAMA

„Seks, prochy i rock & roll” na prestiżowym przeglądzie

REKLAMA

Kolejny płocki spektakl zakwalifikował się do prestiżowego festiwalu w Warszawie. „Seks, prochy i rock&roll” już 28 sierpnia pojawią się na 14. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego. Przypomnijmy, że jest to już drugi płocki spektakl, który pod koniec sierpnia odwiedzi stolicę. 

W preselekcjach przeglądu mogły wziąć udział monodramy z całej Polski, które swoją premierę miały po 1 stycznia 2015 roku. Przegląd skupia przede wszystkim współczesne monodramy, dlatego też organizatorzy zaprosili do udziału profesjonalnych aktorów, osoby sceniczne, estradowe, które miały już przygotowany spektakl na podstawie współczesnego monodramu bądź też w unikalny sposób interpretowały tekst klasyczny. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury wyłoniło łącznie 10 monodramów, które zostaną zaprezentowane w dniach 26-28 sierpnia w Warszawie.

Celem Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego jest promowanie różnorodnych form teatralnych oraz nowoczesnej interpretacji tekstu klasycznego.

Warto dodać, że oprócz prezentowania spektakli, aktorzy będą mogli wziął udział w debatach, dotyczących monodramu współczesnego oraz obejrzą sztuki, wystawiane w poprzednich latach.Seks, prochy„Seks, prochy, rock & roll” to spektakl, który z pewnością nikogo nie pozostawia obojętnym. Żebrzący narkoman, zadowolony z siebie biznesmen, bezdomny zbierający puszki… Co tak naprawdę ich łączy? Wydaje się, że tak odlegle światy nie mogą mieć ze sobą nic wspólnego, a jednak! Ich wspólnym pragnieniem jest wielki amerykański sen o wspaniałym życiu i osiągnięciu sukcesu. Wszystkie postaci w tym spektaklu szukają swojego szczęścia i drogi, aby je odnaleźć. Tylko szczęście to ma dla nich zupełnie inne znaczenie – seks, kasa, prochy i rock & roll, czyli jednym słowem życie na najwyższych obrotach. Kiedy jednak przychodzi czas, że muszą zmierzyć się z otaczającą rzeczywistością i życiem, stają się bardzo rozżaleni. Okazuje się bowiem, że nie jest ono takie piękne i kolorowe jak wtedy, gdy byli na haju. I choć chcą uciec przed przykrym obrazem rzeczywistości to szybko okazuje się, że cena tych działań jest bardzo wysoka.

W spektaklu występuje Marek Walczak – aktor Teatru Dramatycznego w Płocku, Krzysztof Misiak, grający na gitarze oraz Piotr Jędraszczak – saksofon altowy i sopranowy. „Seks, prochy i rock & roll” pojawią się w Warszawie już 28 sierpnia.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU