REKLAMA

Sejm przyjął program „500+”. Jak głosowali nasi posłowie?

REKLAMA

W świetle kamer, fleszy i przy niemal pełnej sali sejmowej, około godziny 12.30 posłowie przyjęli tzw. program „500+”. Rękę w trakcie głosowania łącznie podniosło 444 parlamentarzystów. Jak głosowali ci, których wybraliśmy w naszym okręgu?

Na początku warto przypomnieć, że dziesięcioosobowy skład posłów z naszego okręgu, wybrany 25 października, nieco różni się od tego, który aktualnie zasiada przy ul. Wiejskiej. Do roszad doszło w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. W związku z objęciem funkcji prezesa Orlenu, mandatu zrzekł się Wojciech Jasiński, którego zastąpił Waldemar Olejniczak. Z kolei Józef Kurek w ogóle nominacji nie przyjął – zdecydował się pozostać burmistrzem Mszczonowa. Zamiast niego, w ławach sejmowych zasiada Anna Cicholska.

Spójrzmy zatem, jak głosowali posłowie z 10. okręgu płocko-ciechanowskiego.

Elżbieta Gapińska – PO – wstrzymała się
Marcin Kierwiński – PO – wstrzymał się

Piotr Zgorzelski – PSL – za

Marek Jakubiak – Kukiz’15 – wstrzymał sięAnna Cicholska – PiS – za
Robert Kołakowski – PiS – za
Maciej Małecki – PiS – za
Waldemar Olejniczak – PiS – za
Marek Opioła – PiS – za
Maciej Wąsik – PiS – nieobecny

Zgodnie z przewidywaniami, projekt poparli wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości, oprócz nieobecnego Macieja Wąsika. Projekt poparł, podobnie jak cały klub Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski. Od jesieni ubiegłego roku PSL nie współtworzy jednak rządu. Poprosiliśmy więc posła o komentarz, dotyczący tej nieoczywistej sytuacji.

– Poparliśmy ten projekt, bo jest on ważnym elementem polityki prorodzinnej, którą w Polsce stworzył Władysław Kosiniak-Kamysz. Ten „+” w nazwie projektu to właśnie katalog spraw, które Władysław Kosiniak-Kamysz załatwił. Mamy nadzieję, że przyniesie oczekiwane rezultaty, choć przykłady innych krajów europejskich mówią inaczej – skomentował poseł Piotr Zgorzelski.

Dokładne wyniki tego i wszystkich głosowań możecie śledzić na stronach Sejmu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU