REKLAMA

Scena, Teatr Bambo i Teatr Bez Komentarza zwycięzcami HECY 2017

REKLAMA

Znamy już wyniki XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA. Pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej zajął teatr „Scena” z Warszawy, pierwszą nagrodę otrzymał Teatr Bambo z Rumi, a w kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajął Teatr Bez Komentarza.

10 czerwca oficjalnie zakończyła się HECA 2017. Jury w składzie: Romana Ludwicka-Mierzejewska, Joanna Stanowska, Olga Barańska, Robert Kibalski, Dariusz Lewandowski oraz Radosław Łabarzewski, zadecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień.

W kategorii dziecięcej pierwszą nagrodę przyznano dla Studia Teatralnego Julii Kotarskiej-Rekosz i Centrum Artystycznego „Scena” w Warszawie za przedstawienie „Kluseczka, czyli niech mnie ktoś pokocha”.

Pierwszą nagrodę HECY 2017 przyznano Teatrowi Bambo ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi za przedstawienie „Bajka o sennej Nutce”.

Wyróżnienie za dyscyplinę i zaangażowanie otrzymała Dziecięca Grupa Teatralna „Skandalek I” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za przedstawienie „Bajka o królewiczu, kalejdoskopach i żabie”.

Wyróżnienie za pomysłowe budowanie świata scenicznego jury przyznało Grupie Teatralnej „Dar” z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy za przedstawienie „Po drugiej stronie tęczy”.

Wyróżnienie za dobrą pracę zespołową przyznano dla Teatru PSP 114 z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie za przedstawienie „Baśń o rycerzu bez konia”.Wyróżnienie za kreatywność w budowaniu historii otrzymał Teatr M.I.O.D.E.K. czyli Miłośnicy Inscenizowania Odlotowych Dramatów Ewentualnie Kukiełkowych z Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie za przedstawienie „W poszukiwaniu dobrego humoru”.

W kategorii młodzieżowej pierwszą nagrodę przyznano dla Teatru Bez Komentarza (grupa młodsza) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu za przedstawienie „Oto Człowiek”.

Drugą nagrodę otrzymał Teatr Punkt z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Lisa-Kuli w Warszawie za przedstawienie „Folder z własnym życiem”.

Trzecia nagroda została przyznana Grupie Warsztatowej Sceny 5na3 z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie za przedstawienie „Delta”, a także dla Teatru Bez Komentarza (grupa starsza) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu za przedstawienie „A jedyna broń… to liczba”.

Wyróżnienie za dobrą energię zespołu otrzymał Teatr Stopa z CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie za przedstawienie „Porozmawiajmy jak zwierzęta”.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU