REKLAMA

Samochód utknął w wodzie pod wiaduktem w Płocku

REKLAMA

Ponownie podczas ulewy przejazd pod wiaduktem na ul. Spółdzielczej w Płocku został zalany. Samochód, który próbował tamtędy przejechać, utknął w wodzie. Na miejscu jest straż pożarna i policja.

W czwartek późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o samochodzie, który utknął pod wiaduktem na ul. Spółdzielczej w Płocku.

– Auto do połowy jest zalane wodą – wyjaśniła nam czytelniczka, przesyłając zdjęcia.

Policja zgłoszenie otrzymała o godz. 20.30. – Na miejscu jest już straż pożarna, policja zabezpiecza teren – powiedziała nam sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.Przypomnijmy, że Urząd Miasta Płocka dysponuje koncepcją budowy zbiornika retencyjnego w pobliżu wiaduktu oraz kanału, który zapobiegłby takim sytuacjom (a mają one miejsce praktycznie po każdych większych opadach deszczu). Według szacunków, prace miały kosztować 6 do 12 mln zł. Jak na razie nie zabezpieczono środków w budżecie miasta na to zadanie.

Warto więc podczas intensywnych opadów deszczu wybierać alternatywną drogę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Lucyna says:

  Od początku ta budowla jest źle zbudowana i co roku jest tak samo. Wiadukt został zbudowany za nisko więc taniej było obniżyć poziom drogi pod wiaduktem stąd tam zbiera się woda. Tyle remontów wokół a to jak zostało spartaczone tak zostało.

  • Lolo says:

   Wszelkie instalacje kanalizacyjne buduje się dla „deszczu miarodajnego” a ile on wynosi musisz sobie sprawdzić w odpowiedniej PN.

 2. Lysy says:

  Ba to jak, burzowki nie spuszczacie do Wisły ? Masakra

 3. xx says:

  ” Wqr 1 minutę temu ” Tak. Nawet tego nie ma a to prosty pomysł. Widocznie woda tam MUSI BYĆ. Celowe działanie….

 4. Wqr says:

  6 do 12 milionów!!! A wystarczy podłączyć czujnik poziomu wody który włącza chociażby czerwone światło zakazujące wjazdu pod wiadukt.

  • Lolo says:

   To zbyt tanie rozwiązanie. Platfąsi a wśród nich Łysa Glaca lubią drogie, słomiane rozwiązania rodem z „Misia”. Czujnik pewnie do tysiaka i światła za max. kilka klocków, to jak tu coś ugrać dla siebie?
   A 6-12 milioników to już można podokazywać. Gnomy mają rozstrzał o 100% więc to pokazuje fachowość tłustego kota i jego ekipy.
   Poprzednik był do d…, ale ten go przebija.

  • aaaa says:

   Dokładnie, sytuacja zdarza się parę razy w roku, woda po paru godzinach sama spływa. Lepiej oznakować miejsce i tyle, np. wstawić pachołek pokazujący głębokość kałuży + czujnik deszczu i sygnalizacja świetlna aby zachować ostrożność.

 5. Hgh says:

  Kierowcy widzą wodę pod wiaduktem ale zawsze któryś utknie. A może się uda…… Taka nasza tradycja..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU