Sami budują mostek, na który zapędzają się… tiry. Kto pomoże mieszkańcom?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z informacji, jakie uzyskujemy od naszych czytelników wiemy, że nie tylko Ciechomice zmagają się z problemem kiepskich dróg i zalewanych ulic. Zalewana jest też np. ulica Rolna na osiedlu Trzepowo. Jak wyjaśnia nasz czytelnik, ulica ta krzyżuje się z rzeczką Brzeźnicą, a problem dotyczy również mostku, który oficjalnie… nie istnieje.

Ulica Rolna to mała uliczka na osiedlu Trzepowo, położona w pobliżu urokliwej rzeczki Brzeźnicy. Sytuacja zmienia się, gdy pogoda funduje nam ulewne deszcze. Wówczas mała rzeczka zmienia się w koszmar mieszkańców.

– Jest problem taki, że mostek, który łączył ulicę Rolną, został zdmuchnięty, zresztą jak co roku, gdy są roztopy czy ulewy – pisze płocczanin. – Oczywiście na tej rzeczce nigdy nie powstała żadna inwestycja miasta. Mostek ten jest budowany i remontowany przez trzy rodziny z tej ulicy, za swoje pieniądze i ich poświęcony czas, a jeżdżą po nim wszyscy, od policji przez służby drogowe itp. oraz ludzi pracujących w koncernie, bo ulica Rolna tam prowadzi. Mało tego, nasz “mostek” został naniesiony na GPS i zapędzają się tu nawet tiry, które chcą dojechać do PKN Orlen. Aktualnie ulica Rolna jest nieprzejezdna i znając życie, jak sami nie naprawimy mostu, to dalej go nie będzie – konstatuje smutno czytelnik.

Mieszkańcy Ciechomic: Nie mamy jak dostać się do centrum

Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg w Płocku, czy można pomóc mieszkańcom w zbudowaniu trwalszego mostku, tak, aby zapobiec zalewaniu tej uliczki i niszczeniu efektów ich pracy.

– Aktualnie nie istnieje publiczna przeprawa (most, przepust) nad rzeką Brzeźnicą w ciągu ulicy Rolnej. Most, który stanowi przeprawę przez rzekę Brzeźnicę w przedmiotowej lokalizacji, został zbudowany staraniem mieszkańców na prywatnych gruntach – potwierdza MZD w Płocku.

Zapewnia jednak, że dojazd do posesji przy ul. Rolnej po obu stronach rzeki jest możliwy: od strony wschodniej ulicą Krzywą, zaś od strony zachodniej ulicą Szkolną i Okólną. Nie da się ukryć, że przejazd przez rzeczkę stanowi wygodny skrót, jak wynika z pisma czytelnika, nie tylko dla mieszkańców tej ulicy. Czy jest więc szansa na zbudowanie tam mostku z prawdziwego zdarzenia?

– Aktualnie w budżecie Miasta Płocka nie ma zarezerwowanych środków finansowych na budowę przeprawy mostowej przez rzekę Brzeźnicę w ciągu ulicy Rolnej – informuje MZD.

Jak dodaje, właścicielem działki, po której płynie rzeka Brzeźnica, jest Skarb Państwa, zaś zarządcą Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który jest zobowiązany do utrzymywania koryta cieku i jego ewentualnej regulacji.

Wynika z tego, że mieszkańcom pozostaje korzystać z alternatywnych przejazdów lub ponownie, na własny koszt, wybudować przejazd przez rzeczkę. Na jak długo starczy tym razem? I czy w końcu ktoś zauważy, że korzystają z niego nie tylko płocczanie, mieszkający przy ul. Rolnej?

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji