Są nowe wizualizacje stadionu

0

Wykonawca projektu nowej koncepcji stadionu im. Kazimierza Górskiego spotkał się w piątek z przedstawicielami Urzędu Miasta Płocka, Wisły Płock oraz Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock. Są nowe wizualizacje, ostateczny projekt powinien być gotowy w grudniu.

4 listopada firma Bończa Studio przedstawiła nowe wizualizacje płockiego stadionu, które uwzględniały zgłoszone wcześniej uwagi.

– Było to kolejne spotkanie robocze, na którym projektanci usłyszeli uwagi przyszłych użytkowników obiektów – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. – Ostateczną koncepcję nowego stadionu dla Nafciarzy powinniśmy mieć w grudniu – wyjaśnił.

Przypomnijmy, firma z Siarczy pod Wieliczką, ma przygotować dwie koncepcje, w dwóch wersjach cenowych. Po pierwszej wizycie w Płocku, firma dokonała niezbędnych pomiarów, zapoznała się również z dokumentacją obiektu. Na tej podstawie przygotowano wstępny zarys koncepcji, w którym naniesiono np. umieszczenie szatni, pomieszczeń klubowych czy parkingów. Do tej koncepcji swoje uwagi zgłaszali przedstawiciele miasta, klubu i kibiców. Jak zapewnia klub, stadion ma być dopracowany w każdym detalu, żeby spełniał wszystkie normy UEFA, Polskiego Związku Piłki Nożnej czy policji.

Ostateczna koncepcja przebudowy stadionu ma być gotowa do końca bieżącego roku. Ile będzie kosztował cały remont? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ firma ma przedstawić koncepcję tańszą i droższą. W zależności od tego, którą wersję wybierze miasto, taką kwotę trzeba będzie przygotować. Nieoficjalnie mówi się o kosztach rzędu 80 mln zł w wersji oszczędnościowej i 110-120 mln zł w wersji bogatszej.

Jak podoba Wam się wizja nowego stadionu dla Wisły Płock?

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Rentgen showtime
0

Tytuł brzmi groźnie? Nie martwcie się, nie będziemy pełnić roli urzędu skarbowego czy ZUS-u. Nie…

Płocki Styl Paulina_Snapseed
0

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Bezpieczeństwo
0
Zatrzymany morderca

Gostynińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo kobiety w miejscowości Rybne. Grozi mu 25 lat więzienia. Gostynińscy policjanci zatrzymali 64-letniego…