REKLAMA

Ruszył trzeci bezpłatny kurs pływania dla płocczan

REKLAMA

W miniony piątek kolejna grupa płocczan zmierzyła się z nauką pływania dzięki programowi „Nauka pływania z Orlenem”. Te cenne zajęcia realizowane są przez ratowników WOPR w Płocku we współpracy z koncernem.

26 października ruszyły trzecie, nieodpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40. roku życia finansowane przez PKN ORLEN. Zajęcia prowadzone na pływalni miejskiej „Podolanka” potrwają do czerwca 2019 r.

PowiązaneTematy

W ramach zajęć, płocczanie uczą się pływać pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR. Projekt przewiduje naukę pływania, podstawowych zasad ratownictwa i samoratownictwa, jak również nurkowania z użyciem profesjonalnego sprzętu aqualung.

– Taka też ciekawostka, wzorem lat poprzednich, ale w trochę bardziej rozbudowany sposób, pojawią się zajęcia z Otylią Jędrzejczak, pojawi się również Paweł Korzeniowski. Będziemy mieli więc mistrzynię olimpijską, mistrza świata, który przecież rywalizował z Michaelem Phelpsem jak równy z równym – opowiadał Piotr Lisocki, wiceprezes WOPR ds. marketingu i prowadzący zajęcia „Nauka pływania z Orlenem”.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów WOPR Płock, dlatego też każdy uczestnik przedmiotowego projektu zaznajomiony zostanie w podstawową wiedzę w zakresie tzw. samoratownictwa. W ten sposób będzie wiedział, jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą (zarówno na pływalni, jak i na wodach otwartych – rzeka, jezioro, morze) oraz jakich zachowań unikać, aby nie doszło do zdarzenia niebezpiecznego.Uczestnicy „Nauki pływania z Orlenem” poznają także elementarne zasady ratownictwa – będą wiedzieć jak można pomóc innej osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia w wodzie, nie mając do dyspozycji specjalistycznego sprzętu ratunkowego.

W obu dotychczasowych edycjach w sumie wzięło udział ponad 200 osób, przy czym najmłodszy uczestnik był w wieku 9 lat, a najstarszy miał 67 lat. Wszyscy uczestnicy bezpłatnych lekcji pływania spędzili łącznie w wodzie pływalni Podolanka 305 godzin. W tym roku w projekcie bierze udział aż 60 dzieci i 40 osób w wieku 40 plus. Płocczanie wykazali ogromne zainteresowanie nauką pływania, bo chętnych było blisko 500 osób.

– W maju zaproponujemy po raz kolejny tak zwany „Dzień pełen wrażeń z płockim WOPR-em. Biorąc pod uwagę, jakim sprzętem dysponujemy od tego roku, to wydaje mi się, że to będzie bardzo duża gratka dla wszystkich uczestników projektu – zapowiadał Piotr Lisocki.

Projekt bezpłatnych lekcji pływania jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy bieżącego roku po raz trzeci zorganizowane zostało strzeżone kąpielisko nad jeziorem w podpłockiej Grabinie. Jak wynika ze sprawozdań płockiego WOPR, na strzeżonej plaży w Grabinie nie doszło w tym roku do żadnego wypadku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU