REKLAMA

Rozpoczął się Jarmark Tumski

REKLAMA

W piątek na płockiej starówce zaroiło się od stoisk z różnego rodzaju kolekcjami, zabawkami, jedzeniem czy bronią. To 8. edycja Jarmarku Tumskiego, który otworzył swoje podwoje dla mieszkańców i zwiedzających.

Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, została podzielona na pięć stref: kolekcjonerską, handlową, dziecięcą, militaria oraz sztuki. W Płocku pojawiło się około 500 wystawców.

Co możemy zobaczyć? Na przykład w strefie militaria prezentują się m.in. stowarzyszenia historyczne: im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ, Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty czy Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 pułku piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy. Są też zabytkowe motocykle, którymi można się przejechać, a Stowarzyszenie Płocki Uniwersytet Ludowy im. W. Witosa pojawi się z m.in. pokazami technik samoobrony czy sztuk walki.

W strefie dziecięcej znajdziemy na przykład namiot LEGO, Manufakturę Papieru Czerpanego, Płocką Zagrodę Edukacyjna, Eurobungee, plac zabaw dla dzieci, rzeźbę w lodzie czy warsztaty plastyczne. W sobotę (4 czerwca) Książnica Płocka zaprosi do swoich ogrodów na „Sobotę w Soplicowie”, podczas której będzie okazja do zaprezentowania swojej znajomości „Pana Tadeusza”. Wieczorem natomiast odbędzie się Noc Cygańska.W strefie sztuki, którą znajdziemy na ulicy Grodzkiej, spotkamy płockie organizacje artystyczne, pozarządowe, środowisko malarzy płockich, literatów oraz gości spoza Płocka.

Jarmark potrwa do niedzieli, 5 czerwca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU