Rowerem do Łącka – powstają nowe ścieżki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do połowy sierpnia ma powstać nowa ścieżka rowerowa, dzięki której płocczanie na jednośladach pojadę z Podolszyc do Łącka. Wystarczy dobudować 500 metrów drogi rowerowej na ul. Mazura.

Asfaltowa ścieżka rowerowa ma uzupełnić ścieżkę ulicy Gościniec. Dzięki budowie zaledwie 500-metrowego odcinka drogi rowerowej, rowerzyści uzyskają połączenie ze ścieżką na al. Jana Pawła II, czyli właściwie z istniejącą i budowaną infrastrukturą rowerową w rejonie Podolszyc, Grabówki, Mostu Solidarności i lewobrzeżnej części Płocka. Jeśli zapragniemy udać się na intensywną wycieczkę rowerową, połączoną z relaksem w podpłockich lasach, wystarczy pojechać szlakiem rowerowym, oznaczony symbolem R-32 (o długości 7,8 km), który biegnie od Mostu Solidarności, przez drogę techniczną i ulice osiedlowe na osiedlu Ciechomice do drogi rowerowej w ul. Kutnowskiej i będzie można bezpiecznie dojechać rowerem z Podolszyc do gminy Łąck.

Oprócz ścieżki dla rowerzystów, zaplanowano również nowy chodnik i miejsca parkingowe przy ul. Mazura.  Te ostatnie zmienią swoją szerokość, co wymuszają ograniczenia terenowe i konieczność wykonania ścieżki rowerowej oraz chodnika w tym rejonie. W efekcie zmieni się sposób parkowania – z prostopadłego na równoległy do jezdni ulicy Mazura.

Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma DARBUD z Nowej Białek k. Płocka za kwotę ok. 156,5 tysiąca zł brutto. Podpisano już umową z wykonawcą, który przewiduje zakończenie inwestycji do 15 sierpnia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji