REKLAMA

Rowerem do Łącka – powstają nowe ścieżki

REKLAMA

Do połowy sierpnia ma powstać nowa ścieżka rowerowa, dzięki której płocczanie na jednośladach pojadę z Podolszyc do Łącka. Wystarczy dobudować 500 metrów drogi rowerowej na ul. Mazura.

Asfaltowa ścieżka rowerowa ma uzupełnić ścieżkę ulicy Gościniec. Dzięki budowie zaledwie 500-metrowego odcinka drogi rowerowej, rowerzyści uzyskają połączenie ze ścieżką na al. Jana Pawła II, czyli właściwie z istniejącą i budowaną infrastrukturą rowerową w rejonie Podolszyc, Grabówki, Mostu Solidarności i lewobrzeżnej części Płocka. Jeśli zapragniemy udać się na intensywną wycieczkę rowerową, połączoną z relaksem w podpłockich lasach, wystarczy pojechać szlakiem rowerowym, oznaczony symbolem R-32 (o długości 7,8 km), który biegnie od Mostu Solidarności, przez drogę techniczną i ulice osiedlowe na osiedlu Ciechomice do drogi rowerowej w ul. Kutnowskiej i będzie można bezpiecznie dojechać rowerem z Podolszyc do gminy Łąck.

Oprócz ścieżki dla rowerzystów, zaplanowano również nowy chodnik i miejsca parkingowe przy ul. Mazura.  Te ostatnie zmienią swoją szerokość, co wymuszają ograniczenia terenowe i konieczność wykonania ścieżki rowerowej oraz chodnika w tym rejonie. W efekcie zmieni się sposób parkowania – z prostopadłego na równoległy do jezdni ulicy Mazura.Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma DARBUD z Nowej Białek k. Płocka za kwotę ok. 156,5 tysiąca zł brutto. Podpisano już umową z wykonawcą, który przewiduje zakończenie inwestycji do 15 sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU