REKLAMA

Rok po śmierci starosty płockiego. W poniedziałek odsłonięcie tablicy pamiątkowej i msza

REKLAMA

W poniedziałek mija pierwsza rocznica śmierci starosty płockiego, Mariusza Bieńka. W tym dniu zaplanowano uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej oraz mszę świętą w intencji Zmarłego, w której udział zapowiedział m.in. prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rok temu tragicznie i zdecydowanie zbyt wcześnie odszedł Mariusz Bieniek – burmistrz Wyszogrodu i starosta płocki. W poniedziałek, 22 sierpnia o godz. 15, w rocznicę jego śmierci, w parku przy Urzędzie Gminy Bodzanów w Chodkowie odbędą się Uroczystości Odsłonięcia i Poświęcenia Tablicy Pamiątkowej w Parku Gminnym im. Mariusza Bieńka. Jak informuje wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, podczas uroczystości rodzinie zmarłego zostanie przyznane pośmiertnie wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Bodzanów”.

PowiązaneTematy

– Po uroczystościach w Bodzanowie, zapraszam wszystkich Państwa do Łętowa, do Kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela na Mszę Święta w intencji zmarłego Mariusza Bieńka koncelebrowaną przez ks. Proboszcza Jarosława Kwiatkowskiego przy udziale Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów RP Marka Marię Karola Babi. Homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Rafał Bednarczyk – przekazał Piotr Zgorzelski.

Swój udział w uroczystościach zapowiedzieli m.in. prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, senator Jan Filip Libicki, starosta powiatu ciechanowskiego Joanna Potocka-Rak oraz delegacja ludowców z powiatu sierpeckiego z wójtem gminy Mochowo Zbigniewem Tomaszewskim i radnym powiatu sierpeckiej Sebastianem Szczypeckim.

Śp. Mariusz Bieniek wpadł do rzeki Wisły na wysokości Świniar w niedzielę, 22 sierpnia 2021 r. wieczorem. Jego ciało odnaleziono 25 sierpnia 2021 r. Ostatnie pożegnanie odbyło się 2 września, po mszy świętej w płockiej Katedrze, pożegnano śp. Mariusza Bieńka na cmentarzu parafialnym w Łętowie.Pożegnanie starosty płockiego Mariusza Bieńka. „Zostawiłeś po sobie pustkę” [FILM, ZDJĘCIA]

Już oficjalnie – starosta płocki nie żyjeREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. Don Corleone says:

  A coz on takiego I dla kogo zrobil ? Szkoda piniedzy na tablice.

 2. Anonim says:

  Szybko usunęli komentarze prawda boli

 3. Apostazja says:

  Woda + wóda = śmierć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: