REKLAMA

Rodziny bawiły się z Wisłą

REKLAMA

W miniony weekend w Galerii Wisła odbywały się Zabawy z Wisłą, współorganizowane przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Można było sporo dowiedzieć się o rzece, nad którą leży Płock.

Jak wyjaśniali organizatorzy, „Zabawy z Wisłą” to edukacyjno-artystyczny projekt skierowany głównie do rodzin z dziećmi, organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Galerię Wisła. Wydarzenie ma na celu poszerzenie wiedzy na temat największej polskiej rzeki – Wisły. Partnerem imprezy jest Fundacja Roku Rzeki Wisły 2017.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od godziny 12 rozpoczynał się program artystyczny. 8 kwietnia imprezę rozpoczął spektakl Teatru Pod Orzełkiem „Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle”. Później dzieci uczestniczyły w prowadzonych przez specjalistów warsztatach tanecznych, plastycznych i literackich, a około godziny 17 na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Wisła. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele zabaw, jak budowanie mostów z klocków czy malowanie buziek.Niedziela w Galerii Wisła rozpoczęła się wielkanocnymi warsztatami plastycznymi z dekorowania pierników i malowania jajek. Nie zabrakło też warsztatów, połączonych z pokazami tanecznymi, warsztatów literackich o Wiśle, warsztatów tworzenia łódek czy pokazów break dance. Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego, połączone z rozdaniem nagród. Teatr Form Wielu wystawił spektakl pod tytułem „Najprawdziwszy skarb”, na scenie wystąpił też Big Band POKiS.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU