REKLAMA

REKLAMA

Rodzice chcą jednak dwuzmianowości? I co dalej z płockim szpitalem?

REKLAMA

Przeczytajrównież

Podczas posiedzenia Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej okazało się, że Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej nadal będzie świadczył takie same usługi, jak dotychczas. Na spotkaniu pojawili się też rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 22, którzy chcą, żeby ich dzieci tam zostały i uczęszczały w zajęciach do godz. 19.

Dwuzmianowość w szkole powraca?

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Pierwszym tematem poruszonym podczas Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej, która odbyła się 15 marca, była kwestia prośby rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku. Rodzice chcą, aby ich dzieci zostały w szkole, pomimo, że wiązałoby się to z dwuzmianowością. Problem dotyczy dwóch klas 6., z których jedna miałaby zostać ze względu na jej wyjątkową sytuację.

We wspomnianej klasie znajduje się niepełnosprawny uczeń, który ma poważne problemy z adaptacją w nowym otoczeniu. Problem był zarówno z adaptacją w szkole, jak i w stosunku do uczniów. Argumentowano więc, że niedawno przezwyciężone problemy i uzyskana stabilizacja zostałyby zburzone, poprzez przeniesienie klasy na dwa lata do innej placówki.

fot. Wiktor Pleczyński

Rodzice argumentują, że prawdopodobnie w tym czasie nawet nie doszłoby do ponownej aklimatyzacji i byłby to czas całkowicie stracony. W tym przypadku komisja przychyliła się do pomysłu, aby klasę pozostawić, a w placówce, do której miała być przeniesiona, utworzyć klasę „z wolnego naboru”, która uzupełniłaby lukę. Jednak w związku z tym, że pozostać w szkole 22 chcą dwie klasy, sprawa dopiero zostanie poddana analizie i zostaną rozważone wszystkie opcje.

PZOZ z oddziałem ortopedii




Zgodnie z informacjami udzielonymi przez wiceprezesa PZOZ Marka Stawickiego, zakres świadczeń realizowanych przez szpital miejski pozostanie bez zmian. Zmniejszeniu mają ulec jedynie „planówki”. PZOZ otrzymał również potwierdzenie o zawarciu kontraktu na oddział ortopedii. Wiceprezes podkreślił, że niejasna jest jeszcze sytuacja przychodni specjalistycznych, które mają kontrakty podpisane do połowy roku.

Podobna sytuacja ma mieć miejsce w przypadku oddziału psychiatrii, jednak Marek Stawicki podkreślił, że nie przewiduje, żeby doszło do jakichś rewolucji. Wszystko ma być realizowane podobnie jak w ubiegłym roku, tyle, że na innych zasadach.

Wiceprezes, zapytany o szczegóły na temat opieki nocnej powiedział, że jest to odpowiednik opieki dziennej, co znaczy, że szpital miejski będzie przyjmował podstawowe przypadki, natomiast osoby wymagające specjalistycznej opieki będą musiały udać się do szpitala wojewódzkiego. Nocna opieka ma funkcjonować od godz. 18 do 8, a w weekendy i święta opieka ma być całodobowa. W tym miejscu Wojciech Ostrowski, Skarbnik Miasta zwrócił uwagę, że obecnie wprowadzane zmiany w NFZ kosztują miasto od 2 do 3 milionów złotych rocznie.

Podczas obrad komisji poruszono również kwestię szkolnej opieki dentystycznej. Radni z niepokojem zauważyli zmniejszającą się z roku na rok ilość gabinetów dentystycznych w szkołach. Wiceprezes PZOZ wyjaśnił, że konkursy są stworzone w taki sposób, że z roku na rok coraz mniej gabinetów bierze w nich udział. Obecnie w płockich szkołach funkcjonują jedynie 4 gabinety dentystyczne.

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Komentarze 4

  1. stara says:

    Przestańcie wyrzucać niepodobające się komentarza jakoby zostały juz powiedziane.
    Genialny sposób cenzurowania

  2. stara says:

    Pasje srasje porzucane przez dzieci najpóźniej w wieku 17 lat jak się w glowie zaczyna przewracać nastolatkom.

  3. rodzic says:

    Żenujące i bardzo niskie jest wykorzystywanie dzieci w celu zaspokojenie swoich ambicji. Żaden szanujący się pedagog, psycholog nie powie, że dwuzmianowość w sposób pozytywny wpływa na rozwój dziecka. Trudno sobie wyobrazić , że to rodzice szykują swoim dzieciom taki scenariusz na najbliższe dwa lata.Podejrzewam, że ci sami rodzice we wrześniu podniosą larum, iż ich dzieci muszą się uczyć do późnych godzin popołudniowych i nie mają czasu na rozwój swoich pasji.

    • Anonim says:

      Całkowicie się zgadzam. Dzieci nie będą miały ani szans na rozwój swoich pasji, ani na normalną naukę. Matematyka o 17tej? Gratuluję kochającym rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU