REKLAMA

Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich w NK Przedwiośnie

REKLAMA

Już w następnym tygodniu w NovymKinie Przedwiośnie będzie można zobaczyć produkcje kina rosyjskiego, prezentowane podczas 10. edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

„Sputnik nad Polską” to największy w Europie przegląd kina rosyjskiego, który po dziesięciodniowej edycji warszawskiej odbywa tournée po całej Polsce, goszcząc w kilkudziesięciu miastach z całego kraju do końca marca 2017 r.

Nagrodę Grand Prix w sekcji Konkurs Filmów Fabularnych zdobył: „Uczeń” reż. Kiriłła Sieriebriennikowa za „zamknięcie w oryginalnej i zdyscyplinowanej formie palącego problemu współczesności”. II nagrodę otrzymał Aleksandr Kott za film „Insight”. III nagroda trafiła na ręce Iwana I. Twierdowskiego za „Zoologię”. Wszystkie te filmy będzie można obejrzeć już od 16 stycznia w NovymKinie Przedwiośnie.

Pokazy filmów odbywają się codziennie od 16 do 25 stycznia w NK Przedwiośnie, ul. Tumska 5a w Płocku  o godzinie 18:00, bilety w cenie 15 złotych.

16.01 – Zoologia, reż. Iwan I. Twierdowski, 2016, 16+
Natasza mieszka wraz z matką w niewielkim nadmorskim mieście. Jej życie jest dość monotonne i niewesołe. Bohaterka pracuje w zoo, gdzie już od dawna jest obiektem drwin i plotek. Niespodziewanie jednak przechodzi dziwną zdumiewającą dla siebie samej metamorfozę – pewnego dnia wyrasta jej ogon. Początkowo jest jest jej trudno zaakceptować tę zmianę, ale z czasem przyzwyczaja się do niej i stara się wykorzystać ją, by odnaleźć samą siebie i zacząć żyć pełną piersią.

17.01 Mały Sputnik: Skarb, reż. Irina Wołkowa, 2015, 6+
Gosza to inteligentny i ciekawski chłopiec, który mieszka w niewielkim mieście. Razem ze swoją moskiewską przyjaciółką Katią stara się wyjaśnić zagadkę pewnej kradzieży. Z miejscowego muzeum krajoznawczego skradziony został medalion, który, jak głosi legenda, doprowadzić może do skarbu ukrytego przez Białego Rycerza. Dziwnym zbiegiem okoliczności na kilka dni przed kradzieżą, w miasteczku pojawił się cyrk objazdowy….

18.01 Znalezisko, rez. Wiktor Dement, 2016, 16+
Starszy inspektor Nadzoru Rybołówstwa Trofim Rusanow, uważający się za „przedstawiciela prawa”, a resztę ludzi za „łajdaków i złodziei”, przypadkiem trafia w sam środek tajgi, dziesiątki kilometrów od terenów zamieszkałych przez ludzi. Przyjdzie mu więc stanąć twarzą w twarz z surową przyrodą…i zweryfikować swój sposób postrzegania siebie i świata.

19.01 Dotyk wiatru, reż. Olga Wieremeiejewa, Jelena Demidowa, 2016, 12+
„Dotyk wiatru” łączący w sobie cechy filmu fabularnego oraz dokumentu. Zdjęcia były kręcone w Buriacji, centrum rosyjskiego buddyzmu. W części fabularnej moskiewska aktorka Julia wyrusza na zdjęcia filmowe do dalekiej Buriacji. Chce tam odnaleźć mężczyznę, którego kiedyś kochała. Julia jest nieuleczalnie chora i nie wierzy już w cuda, ale w Buriacji otrzymuje jeszcze jedną szansę od losu. Równolegle opowiadana jest prawdziwa historia aktorki Julii Aug, która podczas swojej pierwszej wizyty w Buriacji spotkała tam swojego filmowego partnera, aktora Eduarda Żagbajewa. W czasie swej podróży kobieta trafia do Iwołgińskiego Dacanu, gdzie staje twarzą w twarz z legendą buddyjskiego Lamy Chambo Lamy Itigełowa, buddyjskim mnichem, który obalił wszystkie teorie naukowe o życiu i śmierci. Odwiedza także praktykującego lamę astrologa, żeby dowiedzieć się, co czeka ją w przyszłości.20.01 Dobry chłopiec, reż. Oksana Karas, 2016, 12+
Opowieść o sześciu dniach z życia wyjątkowo, jak na swój młody wiek, oczytanego i pewnego siebie ucznia dziewiątej klasy, Koli Smirnowa. Tydzień z życia nastolatka zaskakuje niecodziennymi wydarzeniami. Po pierwsze, Kola zakochuje się w swojej nauczycielce, z kolei w Koli zadurza się Ksiusza, uczennica ostatniej klasy i córka dyrektora szkoły. Ponadto ktoś podpala szkolną przybudówkę, w której przechowywane były nowe komputery. Tata Koli obwieszcza członkom rodziny o zmianie rytmu dobowego na 12/36 (śpimy 12 h na dobę, nie śpimy 36), przez co główny bohater nie ma szans się wyspać i uporządkować swoich myśli. Wtedy też niespodziewanie, dyrektor szkoły składa uczniowi zaskakującą propozycję…

21.01 Uczeń, reż. Kiriłł Sieriebriennikow, 2016, 18+
Świat nie funkcjonuje tak, jak powinien. Światem zawładnęły złe moce. Jest przepełniony kłamstwem, fałszem i obłudą. Główny bohater, nastoletni Wieniamin, uważa, że wie wszystko o moralności. Wie, co jest dobre, a co złe, jak powinno się przestrzegać zasad i przed kim należy je chronić. Zachowanie Wieniamina wystawia jego otoczenie na poważną próbę. Jasnooki młodzieniec, dotychczas onieśmielony nawet w kontaktach z rówieśniczkami, w mgnieniu oka zmienia się we współczesnego Tartuffe’a, zdolnego zmusić tłum do nazywania czarnego białym. Jedyną osobą, która usiłuje uratować głównego bohatera, jest nauczycielka biologii, Jelena Lwowna. W rezultacie to ona sama będzie potrzebować pomocy…

22.01 Ochrona, reż. Aleksandr Proszkin, 2015, 16+
Zagubione gdzieś na olbrzymim terytorium Rosji miasteczko, które powstało przy hucie stali. W ochronie huty, razem ze swoimi przyjaciółkami, pracuje główna bohaterka – rudowłosa Kławdia Głotowa. Pewnej nocy czujna Kławdia demaskuje złodzieja żeliwnych tygli. Podczas próby zatrzymania, Kławdia traci przytomność i wpada w objęcia przestępcy. Wystraszony złodziej cuci dziewczynę, po czym ucieka z ukradzionym metalem. Dla Kławdii to spotkanie okaże się fatalne w skutkach.

23.01 Miejskie ptaszki, reż. Julija Biełaja, 2016, 16+
Historia trzech przyjaciółek, które w chaosie dnia codziennego szukają miłości. Masza jest redaktorem w wydawnictwie dla dzieci. Pochodzi z dobrego domu, ma problem z nadwagą i wiele kompleksów. Pewnego dnia trafia w zupełnie niespodziewaną dla niej samej sytuację – budzi się skacowana w klubie bokserskim. Nastia sprzedaje modne ubrania, jest przedsiębiorcza i samodzielna. Mieszka ze swoim chłopakiem Romanem, początkującym tatuażystą. Nastia przypadkowo dowiaduje się, ze Roman ją zdradził, postanawia się więc zemścić. Rita jest recepcjonistką w hostelu, który jest jednocześnie miejscem spotkań trzech przyjaciółek. Rita to romantyczka; z powodu lęku wysokości rzadko podróżuje, potrafi za to zabawnie przekomarzać się z zagranicznymi gośćmi hostelu: upija ich i ogrywa w hokeja stołowego. Spotkanie z jednym z nich, Haroldem, zmusza jednak Ritę, by inaczej niż dotychczas spojrzała na otaczający ją świat. Każda z bohaterek stara się zdobyć miłość, co wcale nie jest prostym zadaniem.

24.01 Światła wielkiej wsi, reż. Ilija Uczitel, 2016, 81 minut, 12+
20-letni Fiedia pracuje jako operator w prowincjonalnym kinie „Ojczyzna”. Mężczyzna na próżno stara się przyciągnąć widzów do starego kinoteatru. Kiedy miejscowe władze postanawiają przerobić „Ojczyznę” na sklep, zostaje mu tylko jedno wyjście – samemu nakręcić film, który odniesie sukces i w ten sposób pozwoli uratować kino! Co zrobić, by film okazał się kasowym hitem? Trzeba, oczywiście, zaangażować do niego gwiazdę! Trudne czasy wymagają od nas trudnych decyzji, dlatego Wania wraz z przyjaciółmi postanawia uprowadzić słynnego aktora z przejeżdżającego przez ich miasteczko pociągu.

25.01 Insight, reż. Aleksandr Kott, 2015, 90 minut, 18+
Bohater filmu Pawieł Zujew traci wzrok i jest zmuszony zacząć wszystko od zera. Zmuszony jest porzucić swoje dotychczasowe życie, w nowym zaś spotyka niezwykłą kobietę, która jest zdolna zobaczyć więcej niż inni ludzie. Kobieta nosi symboliczne imię Nadieżda (z rosyjskiego „nadzieja”), pracuje w miejscowym szpitalu. Nadieżda pomoże Zujewowi odszukać nowe siły i ponownie odnaleźć się w rzeczywistości. Tak oto tych dwoje ludzi o jednakowo silnych charakterach przeżyje być może najlepsze dni swojego życia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU