REKLAMA

Remont części Podolanki. Będzie zamknięta w wakacje

REKLAMA

MOSiR w Płocku ogłosił dwa przetargi na modernizację basenu Podolanka. Pierwszy dotyczy modernizacji basenu rekreacyjnego, a drugi konserwacji zbiorników filtrów wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody.

Na przesłanie ofert w przypadku pierwszego z przetargów MOSiR czeka do 30 kwietnia. Zakres prac ma obejmować przebudowę istniejącego basenu rekreacyjnego (obecnie ma konstrukcję żelbetonową i wyłożony jest okładziną ceramiczną), który ma być wyłożony stalą nierdzewną.

Do tego wykonawca ma zamontować atrakcje wodne z przyłączami wodnymi i elektrycznymi, a także wykonać ceramiczną nawierzchnię plaży wokół modernizowanej niecki. Zakres prac obejmuje też przebudowę istniejącej sieci technologicznej wody basenowej.

Obecna niecka rekreacyjna jest wyposażona w fontannę „grzybek”, dwa masażery karku, 5 ławeczek z gejzerami, 2 przeciwprądy i jeden masażer boczny. W ich miejsce mają być zamontowane nowe atrakcje wodne, rozebrany zostanie natomiast mostek nad łącznikiem części rekreacyjnej z częścią hamowną. Z dokumentów przetargowych wynika, że w zmodernizowanej niecce będzie leżanka na 6 stanowisk, masaż ścienny, gejzer powietrzny czy „rwąca rzeka”.

Dokumenty przetargowe MOSiR

Rozpoczęcie prac planowane jest najwcześniej 1 czerwca, natomiast na wykonanie całości zadania wybrana firma będzie miała 10 tygodni.

Drugi przetarg, ogłoszony 26 kwietnia, dotyczy konserwacji zbiorników filtrów oraz modernizację stacji uzdatniania wody (SUW). Chodzi tu m.in. zabezpieczenie antykorozyjne filtrów i wymianę dysz. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, w filtrach używane jest złoże filtracyjne żwirowo-piaskowe, które z racji znacznego zużycia, nie pozwala na prowadzenie optymalnej filtracji i uzdatniania wody w basenach.W tym przypadku datę rozpoczęcia prac ustalono na 3 czerwca, a zakończenie planowane jest 10 sierpnia br. Termin składania ofert mija 14 maja br.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka z jakiego powodu konieczny jest remont? – Z kilku powodów – tłumaczy Hubert Woźniak z referatu informacji miejskiej płockiego ratusza. – Wszystkie baseny poddaje się co pewien czas renowacji, ponieważ są to obiekty ulegające uszkodzeniom w wyniku intensywnego użytkowania, wpływu środowiska basenowego, stosownych środków chemicznych do uzdatniania wody, czyli bieżącej eksploatacji. Woda nigdy nie jest „sprzymierzeńcem” budynku – argumentuje.

Jak się okazuje, na Podolance między fugami nastąpiły przecieki wody basenowej. – Ekspertyza potwierdziła jej przenikanie do strefy pod basenem. Niecka rekreacyjna wymaga naprawy, albo przez wymianę płytek ceramicznych na nowe, albo przez wymianę na nieckę stalową, bardzo trwałą i odporną. Zdecydowaliśmy się na lepsze i trwalsze rozwiązanie, czyli wymianę na nieckę stalową. Poza tym, chcemy obiekt zmodernizować poprzez zmianę technologii uzdatniania wody. Naturalne, że MOSiR chce mieć coraz lepszą ofertę dla swoich klientów – mówi Hubert Woźniak.

Dlaczego tylko ta część basenu będzie remontowana? – Ponieważ prace tego typu są kosztowne i na tyle MOSiR miał zagwarantowane środki. Poza tym, niecka sportowa jest w dobrym stanie technicznym i dziś nie wymaga interwencji. W tym roku dla tej części pływalni będzie zmodernizowana technologia uzdatniania wody – tłumaczy urzędnik, dodając, że w najbliższej przyszłości przewidziane są remonty pozostałych niecek basenowych.

Czy remont niecki wiąże się z wyłączeniem z użytkowania pozostałych niecek basenowych? – Tak. Basen będzie całkowicie nieczynny. Chcemy wykonać prace w okresie wakacyjnym. Planowany czas realizacji modernizacji to 70 dni – podsumowuje Hubert Woźniak.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    oczywiście planujemy w okresie wakacyjnym … jak zwykle nikt nie pomyśli że w wakacje ludzie chcieli by pobyć na basenie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU