REKLAMA

Relacjonowała wyprawy w Himalaje. Spotkanie z dziennikarką w NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie zaprasza na spotkanie z Moniką Rogozińską, dziennikarką, której wielką miłością są góry. Współorganizowała ona wyprawy na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum, uczestniczyła w nich również jako korespondentka wielu mediów.

Monika Rogozińska, choć urodziła się w Warszawie, to po ukończeniu studiów polonistycznych i kluturoznawczych zamieszkała w Tatrach i Zakopanem. Była pracownikiem schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, ratownikiem TOPR, przewodnikiem tatrzańskim, przewodniczacą „Solidarności” schronisk. Tworzyła dla obcokrajowców programy poznawania kultury i przyrody naszego kraju.

PowiązaneTematy

Jest współzałożycielką Oddziału Polskiego The Explorers Club, w latach 1993-2009 służyła Stowarzyszeniu jako Sekretarz, a w okresie 2009-2015 jako Prezes. Współorganizowała zimowe wyprawy na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum, uczestniczyła w nich również jako korespondent dziennika „Rzeczpospolita”, Polskiego Radia, TVP. Organizowała autorskie wyprawy, otwierające nowe kierunki w światowej turystyce. Publikuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Od 1996 r. do końca 2013 r. współpracowała z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Jest redaktorem i współautorem książek oraz wystaw prezentowanych na kilku kontynentach. Obecnie mieszka w Warszawie.„Krainą mojego dzieciństwa był warszawski Żoliborz, gdzie mieszkałam od urodzenia do studiów. I góry, w które podczas wakacji rodzice wprowadzali mnie i dwóch starszych braci. Pociągały przyrodą, urodą, przestrzenią aż po zaciekawiający tajemnicą horyzont – i wolnością, ale bez samowoli. Bycie w górach wymagało narzucenia sobie samemu reguł postępowania, żeby nie zginąć. Tam była wolność do odpowiedzialności. A zajrzenie za horyzont wymagało wysiłku, który dawał satysfakcję” – pisze na swojej stronie internetowej dziennikarka.

Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 18 w NovymKinie Przedwiośnie. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie kina.