REKLAMA

Ratusz pomoże przetrwać kotom zimę

REKLAMA

Na los zwierząt nie możemy być obojętni. Kto im pomoże, jeśli nie my? Szczególnie w okresie zimowym, koty wolno żyjące mogą wymagać dodatkowej pomocy.

I ludzie faktycznie często dokarmiają koty, wystawiając im pożywienie w pobliżu domów i bloków. Powstają także specjalne domki dla tych zwierzaków. W tym roku powstało kilkanaście takich domków. Urząd Miasta podjął tę inicjatywę na wniosek mieszkańców.

– Domki ustawiane są tam, gdzie żyje więcej kotów i gdzie nad domkami będą czuwać społeczni opiekunowie kotów – poinformowała Marta Komorkowska z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – W 2016 roku ustawiono 11 takich domków. Wkrótce, być może w przyszłym tygodniu, staną kolejne cztery domki na ulicach: Na Skarpie, Zglenickiego, Chopina i Jasnej – wyjaśniła.

– Są to domki całoroczne, nie tylko na czas zimy. Ich budową, na zlecenie UMP, zajmują się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Wykonują je podczas zajęć w warsztatach szkolnych – dodała Marta Komorkowska.

Domki można znaleźć m.in. na osiedlach Łukasiewicza, Tysiąclecia, Wyszogrodzka, Winiary.Ponadto, do marca 2017 r. UMP wydaje karmę dla kotów wolno żyjących. Karma wydawana jest społecznym opiekunom kotów wolno żyjących w pierwszy i drugi czwartek miesiąca w ratuszu, pl. Stary Rynek 1, pokój E-32, w godz. 9 – 17.

Aktualnie w Płocku jest około 180 społecznych opiekunów kotów żyjących „na wolności”. Każdy może podjąć się tej roli. Poświadczenie o byciu opiekunem wydają organizacje zajmujące się ochroną zwierząt.

W Płocku są to: Fundacja Szansa dla Zwierzaka ZOA, płockie koło Towarzystwa Opieki ze Zwierzętami, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals – Inspektorat w Płocku.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU