Rajd po powiecie płockim w Święto Niepodległości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wkrótce 11 listopada – Święto Niepodległości. Zazwyczaj uroczystości tego dnia kojarzą nam się ze złożeniem kwiatów i przemowami. W tym roku można również w inny sposób uczcić ten dzień. Wystarczy mieć samochód.

Powiat Płocki we współpracy z Groszek OFF ROAD i Gminą Bodzanów, która będzie gospodarzem imprezy, postanowił zorganizować w tym roku obchody inne, niż wszystkie. Patriotyczne, czczące pamięć o bohaterach, a jednocześnie z elementami zabawy i zapewniające wysoką dawkę adrenaliny. Dla młodszych i starszych, kobiet, mężczyzn i dzieci, mieszkańców powiatu płockiego i gości. Słowem – dla wszystkich chętnych.

Wszystko rozpocznie się w sobotni poranek, 11 listopada w Bodzanowie. Biuro zawodów będzie mieściło się przy ul. Bankowej 7 i otworzy się o godz. 7 rano. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest sprawny samochód, oczywiście może nim jechać cała rodzina, przyjaciele, znajomi etc. Marka samochodu nie ma znaczenia, nie będzie w tym przypadku żadnej rywalizacji, chodzi po prostu o miłe i jednocześnie pouczające spędzenie świątecznego czasu.

Do pokonania będzie kilkadziesiąt kilometrów przez gminy Bodzanów, Bulkowo, Małą Wieś, Radzanowo i Wyszogród. Partnerem imprezy zostało też Muzeum Wisły w Wyszogrodzie, które przygotowało dla gości niecodzienne atrakcje. Podczas przemierzania trasy rajdu uczestnicy będą odwiedzać miejsca pamięci związane z walkami o niepodległość i historią regionu.

– Wcześniej, podczas rejestracji, otrzymają książkę z zadaniami do wykonania w każdym odwiedzanym miejscu. Szykuje się więc bardzo ciekawa lekcja historii w terenie. Zadania będą bowiem związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Powrót do bazy planuje się pomiędzy godz. 16 a 16.30. Na każdego będzie czekał ciepły posiłek, nie zabraknie także integracyjnego ogniska, przy którym śpiewane będą patriotyczne pieśni – informują organizatorzy.

Zapisy przyjmowane są do 6 listopada do godz. 24 pod numerem telefonu 503-178-097 (prośba o wysłanie SMS-a), można też pisać na adres mailowy wojjanowski@wp.pl. W zgłoszeniu trzeba podać imię i nazwisko osoby kierującej autem, markę pojazdu oraz liczbę osób w samochodzie. Dla osób, które chcą skorzystać z zaproszenia starosty płockiego i w taki sposób spędzić ten wyjątkowy dzień – w gronie rodziny czy przyjaciół, bez rywalizacji, na spokojnie – udział w rajdzie jest bezpłatny.

Można też, w ramach rajdu, wziąć udział w terenowej rywalizacji aut 4×4 (czyli prawdziwych ryczących kolosów). Trasa rajdu będzie w tym przypadku trudniejsza, przygotowana do możliwości tych aut. Punktem wspólnym będą zadania wykonywane w miejscach pamięci. Zgłoszenia – tą samą drogą, co dla „zwykłych” uczestników – przyjmowane są również do 6 listopada do godz. 24, szczegóły dostępne są na Facebooku (profil „Operacja Rajd Niepodległości”).

– Ale to jeszcze nie wszystko. W tym samym czasie, na tej samej trasie, odbędzie się również Klasyczny Rajd Niepodległości – impreza realizowana we współpracy z Classic Cars Poland. Mogą w niej wziąć udział posiadacze starych aut z duszą – dodają organizatorzy.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach – auta do 1985 roku oraz roczniki od 1985 do 1995 roku. Przy zgłoszeniu – w wiadomości na Facebooku lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: klasyczne.pl@gmail.com – trzeba podać markę auta, rok produkcji, liczbę osób w samochodzie. Szczegóły na Facebooku – profil „Klasyczny Rajd Niepodległości”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji