Gdzie najtaniej kupicie masło? Nie zgadniecie…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Każdy, kto w sporze masło czy margaryna zdecydowanie woli tę pierwszą opcję, odczuł w ciągu minionego roku gwałtowny wzrost cen tego produktu. Rzadko gdzie możemy zakupić masło w cenie poniżej 6 zł. A jednak. Sporo taniej kupicie je… na stacji paliw.

Wysokie ceny masła stały się tematem publicznym rok temu, kiedy nagle koszt zakupu wzrósł o kilka procent. Od tego czasu masło zdrożało o blisko 70 procent! Skąd wzięły się te podwyżki? Jak to zwykle bywa, nałożyło się na to kilka czynników, w tym, jak podaje Forbes, duże zapasy odtłuszczonego mleka w proszku, wyższa rentowność produkcji serów, zwiększony popyt na masło na całym świecie czy opóźniony efekt zniesienia w 2015 roku kwot mlecznych w Unii, czego konsekwencją było zmniejszenie produkcji tłuszczu.

Wzrost cen masła wzbudził zainteresowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w połowie października ogłosił, że szuka przyczyny m.in. podwyżek cen masła. Na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej, która obowiązuje od lipca br., urząd prowadzi 12 spraw wyjaśniających, w tym związanych z dostawą masła do sklepów Tesco Polska, Auchan Polska i Carrefour Polska.

Tymczasem, jak informuje Portal Spożywczy, najtańsze obecnie masło możemy kupić na… stacjach paliw ORLEN. Masło Łaciate sprzedawane jest tam obecnie za 4,90 zł. Cena ta obowiązuje bez specjalnej promocji.

Jak dowiedzieliśmy się na płockiej stacji paliw ORLEN, faktycznie jeszcze w czwartek, 2 listopada, masło Łaciate było sprzedawane w cenie 4,90 zł za sztukę i… cały stan magazynowy został wyprzedany. Kolejna partia masła jest już zamówiona i ma dotrzeć we wtorek. Nie mamy jednak informacji, czy będzie w tej samej cenie.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji