REKLAMA

Radna: Prezydent wykorzystuje budżet Płocka na działania polityczne

REKLAMA

Radna Wioletta Kulpa opublikowała treść złożonych interpelacji w sprawie „wykorzystywania własnych narzędzi komunikacji społecznej do prowadzonych przez Urząd Miasta Płocka akcji propagujących określone poglądy polityczne”. Jak wyjaśnia, prezydent finansuje działania, wspierające działalność partii, do której należy.

– Wielokrotnie zwracałam uwagę na realizację za pieniądze publiczne – środki z budżetu miasta Płocka – kampanii związanych ze ściśle określonymi poglądami politycznymi, dziwnym trafem takimi samymi, jak przynależność polityczna prezydenta Płocka – podnosi radna Wioletta Kulpa w złożonej właśnie interpelacji.

Jak wymienia, dotyczy to między innymi kampanii billboardowej w Płocku, dotyczącej protestu sędziów oraz wykorzystania w niej słupów ogłoszeniowych POKiS na ulicy Tumskiej czy przystanków autobusowych, w których umieszczono plakaty wielkoformatowe kampanii na rzecz sędziów. Sfinansowano te działania z budżetu Płocka.

– Widać, że prezydent miasta czuje się związany (choć szkoda, że nie za własne pieniądze, tylko wszystkich płocczan), z określoną opcją polityczną, nazywaną totalną opozycją i dalej kontynuuje swój koncert ze środków publicznych na rzecz PO – stwierdza Wioletta Kulpa.

#FacebookLeaks również w Płocku. Kto prowadzi profil prezydenta?

W interpelacji poprosiła o przekazanie informacji:

 • Jakie są koszty organizacji spotkania w dniu 15.10.2021 pn. Kafejka Prawna Iustitii – ile nas kosztuje wynajem sali, dystrybucja wejściówek przez pracownika POKiS w godzinach pracy, zaangażowanie pracownika POKiS w przygotowanie informacji w mediach społecznościowych, nagłośnienie akcji oraz inne koszty, wynikające z przygotowania sali na spotkanie. Kto pokrywa te koszty. Jeśli organizatorzy tzw. Kafejki, to proszę o przedstawienie kserokopii faktury – zawnioskowała radna, dołączając informację o spotkaniu firmowanym przez POKiS, wraz z przekazem o dystrybucji wejściówek w siedzibie miejskiej instytucji kultury utrzymywanej z środków wszystkich płocczan.
 • Co oznacza wpis: „Gościny udzieli nam Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów”? Jeśli mamy to odczytywać literalnie, to znaczy, że gościnę należy traktować bezpłatnie, choć zapłacą za to wszyscy mieszkańcy, realizując fanaberie polityczne prezydenta ze środków publicznych – podkreśla Wioletta Kulpa.

Remonty placówek oświatowych w wakacje. Jak wygląda budynek MP17? [ZDJĘCIA]Zauważa również niespójność w informacjach publikowanych na stronie Urzędu Miasta Płocka.

– Prezydent postarał się, aby jego pracownicy na bieżąco zrelacjonowali jego wizytę w dniu 13 października w Warszawie na proteście również związanym z określoną opcją polityczną, jednak zapomniał wspomnieć, że tego samego dnia podpisywał z Wojewodą Mazowieckim dokumenty na realizację ulicy Raczkowizna w Płocku, na którą otrzymał ponad 2,5 mln złotych. Dlaczego zatem taka informacja, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Płocka, nie znalazła się na stronie Urzędu Miasta Płocka, a źródłem mojej wiedzy, że prezydent Nowakowski się tam znalazł, była strona internetowa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (vide prtscr j.w. na zdjęciu trzeci od lewej – Andrzej Nowakowski)? – pyta płocka radna.

Zaznacza przy tym ukierunkowany przekaz do płocczan, publikowany na stronie urzędu miasta.

– Co jest przyczyną wybiórczego dostarczania wiadomości płocczanom? Czyżby osoby stojące obok naszego włodarza? Kto decyduje (proszę o podanie imienia i nazwiska osoby odpowiedzialnej) za selekcję wsadu merytorycznego do informacji umieszczanych na stronie Urzędu Miasta Płocka i prowadzonych przez pracowników mediów społecznościowych – przypominam, zatrudnionych z budżetu miasta Płocka, a nie ze środków konkretnej partii politycznej – podsumowuje Wioletta Kulpa, dołączając zrzuty stron internetowych.

Na odpowiedź Urząd Miasta Płocka ma 14 dni, jednakże może również uznać, iż pismo radnej „nie spełnia wymogów interpelacji”.

źródło: Interpelacja Wioletty Kulpy
źródło: Interpelacja Wioletty Kulpy
źródło: Interpelacja Wioletty Kulpy

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 56

 1. Pan says:

  A to buc !
  Jeszcze parady lpg organizuje za nasze !
  Przypomnę że ostatnia kosztowała bańkę !

 2. Czytelniczka says:

  Dawno temu mówiłam że Nowakowski to szmaciarz i złodziej bo to co robi ten łysy pacan to złodziejstwo. Nowakowski łysy dziadu służ Tuskowi z własnych pieniędzy a nie z podatników!!!!

 3. bopol says:

  oni ponoć kradli a ci rabują.

  • Możliwe? says:

   A skąd masz taką wiedzę?

   • Eryk says:

    PiS to złodzieje. Przekręty na maseczkach i respiratorach. Przejmowanie biznesów polskich przedsiębiorców.. Mało?

 4. do:nie wole niemieckiej propagandy says:

  Zgadzam się z tym, co piszesz.
  Dlatego TVP też nie oglądam.

  • Czytelniczka says:

   Również TVP info nie oglądam bo to pisowska manipulacja, propaganda i dyktatura gorsza od Goebbelsa. Z drugiej strony tvn to ubecka prawda całą dobę

 5. Ml says:

  Pani Kulpa myśli że w Orlenie pracują idioty stanowiska macie dla swoich. Ludzie mówią PiS idziedzie na cało.

  • Norrmalne? says:

   To się zaczęło w 1999 roku. Wtedy AWS wstawił swojego Modrzejewskiego, a zdjął pana Konrada Jaskółę.
   I tak się to wszystko kręci.
   O te posady teraz walczy tak zwana totalna opozycja. O nic więcej.

 6. Anonim says:

  Najgorsze barachulo to po

 7. Stefek says:

  Czego Agnieszko boisz się? W czym Ci przeszkadzają komentarze pełne miłości?

  • Nauczyciel says:

   Nie muszą być komentarze pełne miłości. Każdy pisze jak chce.

 8. endriu says:

  Razem z tuskiem czarodziejem pieniądze z budżetu przekaże niemcom.

 9. xxxxx says:

  Panie Wiolecie Kupie to nic nie pasuje.

  • Ruki says:

   A jak ma pasować jak PO wydaje sobie kasę mieszkańców??? Normalny jesteś?

   • obatel says:

    A jak PiS grabi pieniądze Polaków to dobrze tak? Takiego rozkradania jak za PiS to nie było jeszcze nigdy

 10. I kto to pisze? says:

  Zdaje się, że były członek PZPR- zwany teraz regionalistą.

 11. Dyzio says:

  Były takie lata 2002 – 2006, tj. IV kadencja Rady Miasta Płocka. Działała wtedy Komisja Skarbu, Budżetu i Gospodarki Finansowej. Przewodniczącym tejże komisji była… Wioletta Kulpa, a jej zastępcą – ANDRZEJ NOWAKOWSKI!!! Co Wy na to? Wówczas pan Andrzej był członkiem PiS – to chyba najbardziej ciekawe, co?

 12. BRAWO PIS says:

  peło psl sld ZBRODNIARZE OPRAWCY POLSKI POLSKIEGO NARODU SZUMOWINY

  • Matti says:

   Takich jak ty powinno się izolować w ośrodkach zamkniętych.

  • Nauczyciel says:

   To prawda dodaj do tego PiS bo to najgorsza partia która bezprawnie krok po kroku zabiera prawa obywatelskie. Niedługo wylecą na zbity ryj. Przypominam że wsztstkie obostrzenia covidowe PiS wprowadził bezprawnie

   • Makson says:

    A jakie ci zabrało prawo obywatelskie?
    Dla ułatwienia – podaj JEDNO

   • prawo do aborcji chorego lub pochodzącego z gwałtu płodu says:

    prawo do świeckości państwa, Prawo do obiektywnych i rzetelnych informacji z publicznych mediów, prawo do dumy i zadowolenia z bycia Polakiem..
    to tak na szybko.

 13. to łun says:

  Pani radna nie widzi ile kasy z państwowych spółek oraz budżetu centralnego idzie na realizację fanaberii politycznych jej współplemieńców politycznych w ramach programu koryto plus? Wszystkie politykiery po jednych pieniądzach są, od prawa do lewa. Ważne sprawy dla Płocka leżą odłogiem i nikt na szczeblu samorządowym ani reprezentanci regionu we władzach centralnych nie kiwnie paluszkiem. S10 cisza, w ramach wyprowadzenia tranzytu środków niebezpiecznych z miasta PKP PLK planuje przesunąć tory o kilometr, spod nosa Międzytorza pod nos Podolszyc. To są rzeczywiste problemy i potrzeby mieszkańców, a wydanie kilku stów ze środków publicznych niezgodnie z przeznaczeniem (o ile do tego doszło i ma się na to dowody) należy zgłosić odpowiednim organom. Tyle

  • Czytelniczka says:

   Pani radna myśli że ludzie to idioci i nie widzą jak kradnie PiS

 14. Anonim says:

  Płock. Widać większość za PiS a pod sklepem oj jak drogo .Sami na nich głosowaliście to tak macie.

  • pisior says:

   Niemożliwe, że wiekszość za PIS.
   W Płocku wygrywają czerwoni i ich potomkowie.
   WPłocku, wyborach prezydenckich zdecydowanie wygrał Trzaskowski.

   • Ubawiony regionalista says:

    skoro wygrywają czerwoni i ich potomkowie, to przedmówca nie mylił się twierdząc, że większość jest za Pisem.
    Tam najwiecej postkomuchów, (i neokomuchów) siedza nawet w tzw. Trybunale Konstytucyjnym Przyłebskiej. A tow. Jasinski stał nawet na czele Orln i chyba zgarnął nawet całkiem pokaźną odprawę.

   • pisior says:

    I tak, na Po nie zagłosuję.
    Widzę wiele wad rządów PIS. Ale PO nie wierzę, zdecydowanie.

   • Matylda says:

    Do Płocka za PRL najechało mnóstwo bambrów ze wsi których w większości zwerbowało SB i UB. Te bambry nadal są na stołkach a teraz to również ich dzieci. Tak to się kręci w tym mieście kapusi

  • Robert says:

   w Płocku 70% głosuje jak ćmy do światła za Platfusami.
   Nie mają pojęcia co robią ale głosują.
   I mamy miasto jakie mamy
   Pośmiewisko.

 15. $$$ says:

  A ile wydawał pan Milewski Prezdent z partii Kulpy? Pani, która zawsze głosowała po linii??

 16. Plocczanin says:

  Włodarzowi taczki Podstawić. Komisarz potrzebny jest jak najszybciej jedyna. Jedyna szansa dla Płocka to stolica Mazowsza.

 17. IK says:

  Pytanie do REDAKCJI i Pani Radnej – dlaczego Lechia Gdańsk i Wisła Kraków dostają potężne pieniądze dla Akademie dla swoich młodych zawodników, a Wisła Płock w mieście mateczniku Orlenu nie dostaje na młodych Płocczan ani grosza?!

  • Baton says:

   Ja ci odpowiem bo pewnie bliżej siedzę tematu.
   Wisła Płock nie wnioskuje o pieniądze na akademię.
   Sama mówi ile potrzebuje i na co i dostaje to.
   Teraz pytanie do Ciebie i tobie podobnych: dlaczego nie zapytajcie w klubie dlaczego nie wnioskują o pie iadze na to i dlaczego w odróżnieniu od innych drużyn biorą np. grube ale to bardzo grube miliony z kasy miejskiej aby pograć sobie na konsolkach,pogadać w piłkę czy pobawić się w mistrzów marketingu? Nie mogą za swoje lub kibiców?

 18. miki says:

  Należy spisać wszystkie nazwiska Zdrajców Polski aby nigdy nie powierzać im stanowisk decydenckich. Polis to nieformalny Rząd syjonistów w polskim mieście Płock. Syjonisci robią co chcą skoro przejęli Płock a wojewoda udaje że nie wie co się dzieje niepolskiego w naszym miescie. Wszystkiego i tak pilnują tzw Organa działające na terenie należącym do Państwa Polskiego. Dlatego tak bezczelnie wydawane są polskie pieniądze z budżetu miasta. Składałem Zeznania na Policji. Idealnie „pracują” dla Obcych. Zdrada jest w całej Polsce. Sam PIS nie poradzi. RATUNKIEM jest tylko Zbiorowosc Polaków i pomoc Rządowi PiS.

 19. Patolog says:

  Cyt – ,,zapłacą za to wszyscy mieszkańcy, realizując fanaberie … prezydenta ze środków publicznych „- proszę się przyjrzeć wielomilionowym fanaberiom związanym z utrzymywaniem obecnie i planami rozbudowy,z pieniędzy płockiego podatnika,niebezpiecznego i zbędnego lotniska da garstki kolesi.Przy tym koszt spotkania w knajpie to nieznaczący pyłek.Zabrać biednym ,żeby zapewnić bogatym komfortową rekreację, to filozofia działania tej ekipy?.Napiętnować należy oczywiście wszelkie przejawy patologii,ale może należy zacząć od tych najistotniejszych?

  • $$$ says:

   Jak dotąd miasto wydało na lotnisko z 50 tysięcy. A ty ciągle robisz atmosferę grozy. Ile ci dają za ten teren, bo to że masz w tym interes to pewne.

   • Patolog says:

    Zera ci się mylą .Tylko w ubiegłym miesiącu miasto powinno zapłacić 10 razy tyle za projekt betonowego pasa startowego.Lączne kwoty roztrwonione w ostatnich latach są wielomilionowe.Nie wspominam o samym gruncie należącym do miasta ( ok.400 000m2) ,za którego użytkowanie aeroklub nie płaci nawet grosza podatku.

 20. Siz says:

  Brawo pani Wioletta ale gdyby głupota mogła latać to …..
  Proponuje wyslac wniosek o udzielenie i formacji publicznej z tymi samymi pytaniami do TVP.
  Dobrze ze w tym mieście są jeszcze jakieś normalne kampanie promujące demokracje.
  A Orlen to chyba tez spółka wszystkich Polaków!? A wydaje się ze prywatny folwark

 21. wystarczy włączyć says:

  najbardziej naszją televizje państwową i zobaczyć jak za nasze pieniądze idzie propaganda

  • Ty says:

   pewnie wolisz propagandę niemiecką w TVN?

   • łahahahah co za debil says:

    ty wolisz putinowskie radyjko z ryjem z ruskich nadajników, hahahaha

   • nie wole niemieckiej propagandy says:

    ale za państwowe 2 miliardy rocznie to nie powinno tak wyglądać

 22. Dastan says:

  Hipokrytka

 23. Czytelnik says:

  Kasujemy komentarze? Brawo brawo

 24. Metyl says:

  Ciekawe ze pani radna nie ma problemu z billbordami rzadu o 770 mld z Unii, ktorych mozemy nie dostac

  • Ku rozwadze i przestrodze. says:

   A tak po co nam te pieniądzę, których nie będą w stanie spłacić nasze wnuki?
   Ja rozumiem, że dla niezastanawiających się micha jest najważniejsza.
   Ale te pieniądze trzeba będzie oddać!!! Dług to jest dług.
   Wpadniemy z coraz większe uzależnienie od Niemców i grozi nam utrata niepodległości.
   Z podobnego powodu duże problemy ma Grecja.

 25. Anonim says:

  Niech pani kulpa powie ile jej partia wydaje, ona chyba żartuje.Najlepsi są ludzie, dalej nic nie rupcie.Tylko płaczcie i patrzycie 🤐👿

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU