REKLAMA

Przygotowali spotkanie wigilijne dla ubogich i uchodźców [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Stowarzyszenie Pomoc Płocka wraz ze Starostwem Powiatowym w Płocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i płockimi żołnierzami zaprosili osoby ubogie oraz uchodźców z Ukrainy na spotkanie wigilijne.

Osoby potrzebujące z Płocka oraz uchodźcy z Ukrainy uczestniczyli 23 grudnia w Spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomoc Płocka. Adam Wiśniewski, prezes stowarzyszenia od wielu lat zaangażowany jest w pomoc osobom bezdomnym, gromadząc wokół siebie wielu wolontariuszy, organizacje i instytucje, które przejmują się losem potrzebujących.

PowiązaneTematy

– Od 35 lat jak jestem w Płocku, przez tyle lat staram się pomagać osobom bezdomnym, i nie tylko, w różnych trudnych życiowych sytuacjach jakich się znajdują. Mieliśmy tylko przerwę w okresie pandemii, gdy spotkanie wigilijne się nie odbyło, ale nadal wydawaliśmy ciepłe posiłki. W tym roku już zorganizowaliśmy śniadanie wielkanocne na czterysta osób, był Dzień Dziecka też na 400 osób, uczestniczyły w nim dzieci płockie i z Ukrainy. Teraz zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących, również uchodźców – opowiadał Adam Wiśniewski.

Poza Stowarzyszeniem Pomoc Płocka, w akcję zaangażowany był Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej, Teatr Dramatyczny w Płocku, Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”, Starostwo Powiatowe w Płocku i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i 64 blp Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.– W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia spotykamy się w Teatrze Dramatycznym w Płocku, aby po raz kolejny pomóc osobom wykluczonym, bezdomnym i potrzebującym. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, którą realizuje Adam Wiśniewski ze Stowarzyszeniem Pomoc Płocka, ale też w tym roku włączamy się my, jako Starostwo Powiatowe w Płocku – zaznaczył starosta Sylwester Ziemkiewicz. – To bardzo ważna inicjatywa, szczególnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Gościmy tu dzisiaj nie tylko osoby wykluczone i potrzebujące z Płocka, ale też naszych przyjaciół z Ukrainy, którzy będą mogli skorzystać ze wspólnego posiłku. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, chciałem złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, radosnych, zdrowych świąt – mówił starosta płocki.

Adam Wiśniewski od 1992 roku, gdy zamieszkał w Płocku, prowadzi lokal w Teatrze Dramatycznym i kontynuuje tu swoją działalność na rzecz osób potrzebujących, rozpoczętą jeszcze w czasach szkolnych. W latach 90. działał razem z śp. Jackiem Kuroniem przy organizacji tak zwanych „zup kuroniówek”, jak również z Markiem Kotańskim przy zakładaniu pierwszych Monarów.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Dogłębnie i wielokierunkowo says:

    analizując materiał zdjęciowy z przedmiotowego wydarzenia, mniemam azaliż, iż biednych wszelako mało ci w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU