Przedostatni weekend maja – czas płockich studentów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wszyscy studenci, którzy swoją naukę postanowili kontynuować w Płocku, na pewno nie będą żałowali. Już w maju, po raz kolejny zostaną zorganizowane płockie Juwenalia. Jakie będą?

21 maja rozpoczynają się płockie Juwenalia. W latach poprzednich impreza cieszyła się popularnością, do czego z całą pewnością przyczyniły się pomysły organizatorów, wdrażane konsekwentnie co roku. 3 lata temu zagrał Abradab, który przyciągnął na kampus Politechniki sporą liczbę ludzi, zaciekawionych muzyką i samą osobą artysty. Rok później poskutkowało to dniem poświęconym muzyce rap – co okazało się strzałem w dziesiątkę. Natłok ludzi, jaki przybył na piątkowe koncerty spowodował, że nie można było się swobodnie poruszać po terenie imprezy- wszystko to niosło za sobą bardzo pozytywny wydźwięk.

W ubiegłorocznej edycji psikusa sprawiła pogoda – ogromna ulewa! Jednak na artystach – i przede wszystkim na słuchaczach – nie zrobiła ona żadnego wrażenia. Koncerty, pomimo ciągle padającego deszczu, wzmagały w studentach wiele emocji. Koncert VNMa był świetny, a Sobota wycisnął ze wszystkich resztki sił. I choć sobotnie koncerty odwołano ze względu na panujące warunki atmosferyczne, to studenci przesadnie nad tym nie ubolewali.

Jakie będą Juwenalia 2014? Zdaje się, że tak samo udane. Znamy już kilku artystów, którzy wystąpią w tym roku. Wśród nich są Kali i Paluch, a więc reprezentanci kultury hip-hop. Pomysł rapowej muzyki już raz zadziałał, więc jest spora szansa, że i tym razem się sprawdzi. W Płocku wystąpi także Red Lips, czyli polska grupa, która wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową.

Jeszcze nie wiadomo, czy któryś dzień ponownie będzie poświęcony konkretnemu gatunkowi muzycznemu, ale pewne jest jedno – Juwenalia, jak co roku, będą bardzo intensywnym czasem dla studentów.

Fot:. Materiały prasowe

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji