Przebierankowe Mikołajki przed ratuszem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy piątek Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Mikołajki przed ratuszem, w trakcie których będzie można wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie. Rozmawiamy z dyrektor MDK, Litosławą Koper, o tym, jak będzie wyglądała impreza oraz w jaki sposób radzą sobie w czasach kryzysu.

PetroNews: Zaproszenia na Mikołajki nie da się właściwie nie zauważyć. W jaki sposób nagłośniliście imprezę?
Litosława Koper: Na imprezę zaprasza przede wszystkim prezydent Płocka, wspólnie z nami. Mikołajkowa kampania reklamowa w 2013 roku odbywa się na bilbordach reklamowych Urzędu Miasta Płocka, za które zapłacił urząd w drodze przetargu rozpisanego na cały rok 2013. Ponieważ Mikołajki to impreza inaugurująca sezon zimowy w mieście Płocku uznano, że warto zaakcentować to wydarzenie na miejskich bilbordach. O imprezie poinformowaliśmy płockie media, a do większości instytucji wysłaliśmy plakaty wydrukowane w ramach przetargu, organizowanego na te usługi przez Urząd Miasta Płocka. Młodzieżowy Dom Kultury, za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej, poinformował o tym wydarzeniu także dyrektorów płockich placówek. Oczywiście, przy promocji tego wydarzenia nie mogliśmy zapomnieć o Internecie. Bezkosztowo zaprosiliśmy płocczan dzięki informacji zamieszczonej na stronach internetowych: www.plock.eu, www.mdk-plock.pl oraz na naszym profilu FB. Ważne dla promocji wydarzenia są również informacje, pojawiające się na stronach portali internetowych, w tym waszego, za co serdecznie dziękujemy. O Mikołajkach można również poczytać w informatorze Miasto Żyje. Wszystko po to, by jak najwięcej najmłodszych, ale nie tylko, mogło spotkać Świętego Mikołaja i poczuć, że niebawem te najpiękniejsze święta…

Jakich atrakcji mogą spodziewać się płocczanie w piątek?
Organizacja lub współorganizacja imprez tego typu przez Młodzieżowy Dom Kultury zawiera się w naszej działalności statutowej, tak jak zajęcia edukacyjne dla dzieci, dzięki którym najmłodsi rozwijają swoje pasje. To właśnie podczas takich wydarzeń mamy szanse pokazać to, czego nauczyły się dzieci w czasie zajęć. Będzie zatem czas na grupy taneczne, działające pod kierunkiem pani Jolanty Wróblewskiej i pani Ady Rutkowskiej, będą gitarzyści z grupy prowadzonej przez pana Romana Kusego, nie zabraknie Studia Piosenki oraz grupy wokalno-aktorskiej, działającej pod kierunkiem Marty Głowackiej. Pole do popisu znajdą również plastycy z MDK-u. Będziemy dekorować wielkiego bałwana i ubierać choinki własnoręcznie ozdobionymi bombkami. Dział imprez pod kierunkiem Ingi Kujawy-Zawadzkiej od kilku dni zajmuje się tym, aby niczego nam nie zabrakło… Zatem nie zabraknie też Świętego Mikołaja z workiem prezentów oraz z możliwością zrobienia sobie z nim zdjęcia w bajkowej, świątecznej atmosferze. Dzięki naszym sponsorom: Auchan, Obi, Gumiś, najmłodsi mogą liczyć drobne upominki oraz na ciepły kompot i drożdżówki. Przed godz. 18, wspólnie z Prezydentem Płocka, panem Andrzejem Nowakowskim, będziemy odliczali sekundy do włączenia świątecznej iluminacji, która od tej pory towarzyszyć nam będzie całą zimę. Atrakcją będą także bajkowe postaci, które pojawią się na otwartym tego dnia lodowisku.

Wiele atrakcji będzie czekać na uczestników Mikołajek na Rynku Starego Miasta. A ci, którzy przyjdą w świątecznych przebraniach, mogą wygrać cenną nagrodę. Konkurs odbędzie się w piątek, 6 grudnia, w godz. 16-18. Ale już dziś warto zabrać się do przygotowań, żeby zaprezentować się w stroju, który najlepiej oddaje stylistykę Świąt Bożego Narodzenia – to będzie oceniać konkursowa komisja. Zwycięzcy otrzymają bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepie Media Markt.

No właśnie, jak w czasach kryzysu udało Wam się pozyskać sponsorów? To nie jest proste zadanie.
Wielkie podziękowania dla Urzędu Miasta Płocka za pozyskanie sponsorów, to bowiem Wydział promocji przesłał pisma, na które firmy odpowiedziały pozytywnie. Jakie ponoszą koszty? To pytanie do nich samych. My za ich ofiarność serdecznie dziękujemy.

Jako dyrektor płockiego MDK, mam ułatwione zadanie w pozyskiwaniu środków w dobie kryzysu. Łatwiej prosić o pieniądze firmy, szczególnie te odpowiedzialne społecznie, gdy w grę wchodzi uśmiech na twarzy najmłodszych. Całkiem niedawno otrzymaliśmy od PKN Orlen stroje dla grup tanecznych. To cenny i ważny dla nas prezent. PKN Orlen wspomaga nas dość intensywnie, nie tylko w naszej statutowej działalności. Ostatnio, dzięki współpracy UM i PKN Orlen plac zabaw w ogródku jordanowskim dostał swoje drugie życie. Również dzięki nim toczą się rozgrywki Orlen szkolnej ligi MDK. To świeża informacja, ale już sprawdzona, że Orlen w znacznej mierze wspomoże płocki sztab WOŚP, który już niebawem. Pomaga nam również PERN – to dzięki ich hojności możliwy był remont parkietu w Sali widowiskowej czy ostatnia realizacja warsztatów Mistrz-Uczeń. Od lat pomaga nam Pani Cecylia Pociej – na której życzliwość liczymy podczas ogólnopolskich imprez. Biuro Rachunkowe Karola Krawca wspomaga Radę rodziców i stowarzyszenie, działające przy MDK. W maju Leszek Cichoński w trakcie konfrontacji gitarowych zupełnie za darmo gościł w Hotelu Herman. Nie sposób nie wspomnieć o naszym sąsiedzie – POKiS – naprawdę współpraca układa się wzorowo i wiemy, że zawsze możemy na siebie liczyć. Oczywiście, gdyby nie przychylność urzędu miasta oraz zrozumienia naszych przełożonych, działalność MDK nie byłaby możliwa… Podsumowując – staramy się zawierać jak najwięcej przyjaźni, wspomagać mądre i szlachetne inicjatywy, być pozytywnie postrzegani, a przede wszystkim działać dla dobra naszych podopiecznych. Taki przepis jest najwłaściwszy.

Nie sposób natomiast wymienić tych, którzy wspomagają nas przy organizacji WOŚP. To temat na odrębny artykuł, mam nadzieję niebawem, bo Orkiestra zagra po raz 22. już 12 stycznia. Póki co, zapraszamy już w piątek, 6 grudnia o godzinie 16 na Rynek Starego Miasta. Zabierzcie ze sobą czapki i szaliki oraz dobre humory. Zapowiada się wyśmienita zabawa. Do zobaczenia!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji