REKLAMA

Prokuratura zbada sprawę wypadku w wieżowcu

REKLAMA

Będzie postępowanie w sprawie sobotniego wypadku, w którym ciężko ranni zostali dwaj mężczyźni. Z wieżowca przy ul. Wyszogrodzkiej oderwała się barierka balkonu, w wyniku czego dwie osoby wypadły z pierwszego piętra. Kto za to odpowie?

PowiązaneTematy

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 3 na 4 lutego w Płocku. Dwie osoby wypadły z pierwszego piętra niedawno remontowanego wieżowca przy ul. Wyszogrodzkiej.

Około 2.30 w nocy dwie osoby stały na balkonie mieszkania wieżowca przy ul. Wyszogrodzkiej, w którym odbywała się „parapetówka”. Mężczyźni opierali się o barierkę, która nie wytrzymała naporu i oderwała się od ściany, wskutek czego mężczyźni wypadli razem z barierką. W stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala. Na miejsce przybył inspektor nadzoru budowlanego, który oglądał miejsce zdarzenia. Dzielnicowy natomiast informował wszystkich mieszkańców o możliwym niebezpieczeństwie.

W poniedziałek, 6 lutego, została podjęta decyzja o wszczęciu postępowania przez Prokuraturę Rejonową w Płocku.

– Dzisiaj została wydana decyzja o wszczęciu postępowania z Art. 160 par.1. „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” – poinformował prokurator Norbert Pęcherzewski z Prokuratury Rejonowej w Płocku. – Czynności będą prowadzone przez komisariat policji w Płocku – wyjaśnił.

– Postępowanie jest zakwalifikowane wstępnie jako narażenie życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, poprzez niewłaściwe wykonanie robót budowlanych, w tym przypadku poprzez niewłaściwe ocieplenie budynku – uzupełnił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. Za ten czyn grozi nawet trzy lata więzienia, jednak dotychczas nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów.Wypadek przy Wyszogrodzkiej. Dwie osoby wypadły z wieżowca

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku zakończyło się ocieplanie budynku i zmiana elewacji popularnej „szafy”. Według niektórych mieszkańców, miało wówczas dojść do demontażu barierek i ponownego montażu po ociepleniu wieżowca.

O sprawie informują też ogólnopolskie media.

tvn24_1
źródło: TVN24.pl
tvn24_2
źródło: TVN24.pl

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU