REKLAMA

Programiści z regionu płockiego zmierzą się w dwudniowym maratonie

REKLAMA

Zbliża się trzecia edycja Hackathonu – płockiego maratonu dla programistów skierowanego szczególnie do młodych ludzi. Jest to szansa na nowe doświadczenie oraz kontakt z firmami z branży informatycznej.

23 i 24 listopada, przez 40 godzin bez przerwy programiści oraz amatorzy informatyki z Płocka i regionu będą mierzyć się w maratonie z programowania Hackathon. Wydarzenie będzie odbywać się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, a w trakcie jego trwania żaden z uczestników nie będzie mógł opuścić obiektu.

PowiązaneTematy

– Tak naprawdę, uczestnicząc podczas pierwszego Hackathonu, może ktoś dopiero szukał swojego pomysłu, nie wiedział, w jakim języku programować, nie wiedział jaką drogę wybrać. Natomiast obecność mentorów, bo ich zapewniamy blisko trzydziestu, sprawia, że ci młodzi ludzie znajdują dla siebie kierunek, mają szansę dopytać się o to w jaki sposób, co się dzisiaj w świecie programuje. I podstawowa kwestia, drodzy państwo, słyszymy, że wiele aplikacji powstaje na całym świecie, dlaczego by miały nie powstawać w Płocku? – mówił wiceprezydent Jacek Terebus.

Wiceprezydent zwrócił uwagę, że podczas poprzednich dwóch maratonów programowania powstało 28 pomysłów na aplikacje, z których duża część później rozwinęła się i została wprowadzona do obiegu komercyjnego. Jacek Terebus przywołał między innymi przykład aplikacji „Kolejkomat”, która jest już wykorzystywana. Aplikacja pozwala na zapisanie się na konkretną godzinę w celu załatwienia sprawy w urzędzie. Niestety, system nie został wprowadzony w Płocku.Urząd Miasta Płocka będzie preferował trzy tematy, w ramach których mają powstać propozycje aplikacji:

  • e-plock – inteligentne rozwiązania wspierające miejskie usługi publiczne,
  • szybko do celu – pomysły na usprawnienie mobilności w mieście,
  • junior i senior – promocja ekologii i bezpieczeństwa dla wszystkich pokoleń.

Żeby wziąć udział w maratonie, wystarczy zebrać trzyosobową drużynę i zarejestrować się na stronie internetowej Hackatonu. Prezydent Andrzej Nowakowski zaznaczył, że władze miasta liczą na uczestnictwo w wydarzeniu około 70 osób, aktualnie zgłoszone jest już 10 drużyn.

Na uczestników maratonu czekają nagrody w postaci tabletów, smartfonów i wysokiej klasy sprzętu elektronicznego. Do dyspozycji programistów będzie strefa wypoczynku, będzie również zagwarantowane pełne wyżywienie.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU