REKLAMA

Problem z przedmiotami ścisłymi? Ruszyły specjalne lekcje online z płocką politechniką [FILMY]

REKLAMA

Politechnika Warszawska Filia w Płocku przygotowała dla uczniów szkół średnich lekcje online z przedmiotów ścisłych. Projekt, mający pomóc młodym ludziom w nauce, jest realizowany dzięki wsparciu PKN ORLEN.

Uczniowie szkół średnich z Płocka i regionu mogą liczyć na pomoc w edukacji z przedmiotów ścisłych. Politechnika Warszawska Filia w Płocku przygotowała zajęcia online, a PKN ORLEN sfinansował projekt.

Zajęcia mają na celu zwiększenie zainteresowania wśród młodzieży nauką przedmiotów ścisłych. Lekcje online przeprowadzili wykładowcy z Zespołu Matematyki i Fizyki PW Filii w Płocku.

Tajemnice liczb pierwszych

Zajęcia z matematyki zatytułowane „Tajemnice liczb pierwszych” poprowadziła dr Katarzyna Matczak.

Na operacjach z wykorzystaniem dużych liczb pierwszych opiera się jeden z systemów kryptograficznych. Dzięki liczbom pierwszym, chronione są nasze dane osobowe, możemy bezpiecznie wykonywać operacje bankowe i zakupy w internecie.– Częstotliwość występowania liczb pierwszych w zbiorze liczb naturalnych wydaje się całkowicie przypadkowa. Czy to możliwe, aby u samych fundamentów arytmetyki, czymś tak podstawowym rządził chaos? Ta perspektywa budzi dyskomfort nawet w umyśle laika, a co dopiero u matematyków dostrzegających wszędzie jasne zależności i reguły. Czy uda nam się złamać kod liczb pierwszych i udowodnić hipotezy, dotyczące liczb pierwszych? – zachęca do zastanowienia Politechnika Warszawska Filia w Płocku.

Fizyka w teorii i praktyce

Pokazy z fizyki zaprezentowali dr Roman Rumianowski oraz mgr inż. Bartłomiej Pawlak.

Prezentacja obejmuje wybrane zagadnienia z termodynamiki, mechaniki i elektrostatyki. Każdy pokaz jest opatrzony komentarzem merytorycznym, w którym wyjaśniono prezentowane zjawisko i przypomniano właściwe wzory fizyczne. Na zakończenie przedstawiono przykładowy eksperyment.

Fizyka – cz. I – Równanie Clapeyrona

Fizyka – cz. II – Prąd elektryczny

Fizyka – cz. III – Kondensator

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU