REKLAMA

Próba już była, w Walentynki taniec na lodowisku

REKLAMA

8 lutego w Studiu Tańca Fame odbyła się próba do tańca One Bilion Rising. W tym roku panie zatańczą przeciw przemocy w Walentynki na lodowisku przed ratuszem. Zobaczcie, jak wyglądała próba do tego wydarzenia.

PowiązaneTematy

One Bilion Rising odbywa się pod hasłem protestu przeciwko gwałtowi na randce. Zaplanowano w związku z tym kilka wydarzeń.

  • 10 lutego, godz. 19.00, w Teatrze Dramatycznym  im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku (ul. Nowy Rynek 11), odbędzie się performatywne czytanie dramatu Eve Ensler „Monologi waginy”. Gościem spotkania będzie autorka polskiego przekładu Hanna Szczerkowska. Monologi waginy są zbiorem bezpruderyjnych, szczerych opowieści o seksualności i dramatach kobiet. Powstały w oparciu o ponad dwieście wywiadów, które Eve Ensler przeprowadziła z kobietami z całego świata.
    Autorka sztuki to pisarka, feministka, działaczka społeczna, wspólnie z kongijskimi kobietami założyła w Kongu Miasto Radości, w którym leczy się ofiary gwałtów wojennych i szkoli je na liderki społeczności lokalnych. Ensler jest pomysłodawczynią akcji V-Day i One Bilion Rising – organizacji przeciwdziałającej przemocy na całym świecie.
  • W Płocku 14 lutego w godz.18-18.30, na lodowisku, mieszczącym się na Starym Rynku, uczestniczki zatańczą na lodowisku miejskim. Można zatańczyć w butach, a jeśli ktoś czuje się na siłach, może zatańczyć w łyżwach. W akcji może wziąć udział każdy, bez względu na płeć i wiek.
  • Po tańcu, godz. 20, w “Kinie za rogiem” odbędzie się odsłona filmu pt: “Triszna. Pragnienie miłości”, czyli poruszające studium emocjonalnego uzależnienia. Po filmie będzie czas na dyskusję, którą poprowadzą organizatorka wydarzenia w Płocku – Monika Mioduszewska-Olszewska i Radosław Łabarzewski. Cena biletu 5 zł.

Dziewczyny, porozmawiajmy o przemocyZobaczcie, jak wyglądała próba do tańca, która odbyła się w środę, 8 lutego w Studiu Tańca Fame. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU