Pozytywne wibracje w Rock 69

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W pierwszym tygodniu grudnia w klubie Rock 69 odbędzie się koncert jednego z najlepszych kwartetów jazzowych. Gwiazdą wieczoru będzie Positive Vibrations. Kwartet promuje swój debiutancki album, zatytułowany “The Jazzpirations”.

Koncert kwartetu odbędzie się w niedzielę, 7 grudnia, w klubie przy Narutowicza 2. Positive Vibrations to kwartet jazzowy, który rozpoczął swoją działalność jesienią 2006 roku. Członkami kwartetu są Anna Kruszyńska, Monika Krystek, Tomasz Jeżewski i Łukasz Grocki (członkowie chóru Vox Singers). Zespół specjalizuje się w wykonywaniu jazzowych aranżacji wokalnych.

Grupa z Płocka to niezwykle doceniony zespół muzyków. Positive Vibrations może pochwalić się nie tylko uznaniem fanów, ale też prestiżowymi nagrodami międzynarodowych konkursów chóralnych – m.in. Złoty Dyplom (zwycięzca kategorii “jazz” – open competition) podczas szóstej Olimpiady Chóralnej (Sahaoxing, China), Złoty Medal (kategoria “jazz” – champions competition) na siódmej Olimpiadzie Chóralnej (Cincinnati, USA) oraz Złoty Medal na 1st European Choir Games – Graz (Austra) 2013, a także pierwsze miejsce na Festiwalu Cantio Lodziensis (Łódź, 2011).

W roku 2012 kwartet zdobył Złotą Wstęgę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Bożonarodzeniowej i Adwentowej w czeskiej Pradze. Co ważne, zespół zajmuje wysoką, 18. lokatę w rankingu Interkultur – 50 najlepszych na świecie amatorskich chórów jazzowych.

Pomimo wielu nagród i niezaprzeczalnego talentu, kwartet dopiero teraz wydał swoją pierwszą płytę. Debiutancki krążek Positive Vibrations zawiera dziewięć utworów, standardów jazzowych i utworów muzyki popularnej w aranżacjach własnych, jak i światowych aranżerów, tj. Kirby Show. Brzmienie tych kompozycji ocenimy na żywo – już 7 grudnia.

Bilety po 10 zł do kupienia w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, ul. Tumska 9 A. Podczas koncertu prowadzona będzie sprzedaż płyt w cenie 30 zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji