REKLAMA

Poznaliśmy laureatów konkursu poetyckiego „O Liść Dębu”

REKLAMA

Choć komisja konkursowa XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Władysława Broniewskiego „O Liść Dębu” zwycięzców wybrała już 5 października, to dopiero w piątek, 20 listopada, w Pałacu Ślubów w Płocku miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród.

PowiązaneTematy

W programie tego piątkowego wydarzenia, oprócz głównego punktu wieczoru, jakim było nagrodzenie laureatów konkursu, znalazło się również szereg atrakcji towarzyszących. Wśród nich była prezentacja nagrodzonych wierszy, koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, promujący nową płytę artystki pod tytułem „Atramentowa” oraz „Turniej Jednego Wiersza”.

W tegorocznej, już dwudziestej siódmej edycji tego konkursu, jury nie miało łatwego zadania, ponieważ do sprawdzenia było aż 207 zestawów wierszy. Jednak po zapoznaniu się z wszystkimi zestawami, przyznano następujące nagrody i wyróżnienia.

Pierwszą nagrodę Prezydenta Miasta Płocka „Liść Dębu” otrzymała Magdalena Cybulska z Łodzi, oznaczona godłem „SEDUM”. Kolejna, trzecia nagroda nagroda trafiła z kolei do Rafała Barona z Gdańska, za godło „TE SAME GIERKI” oraz Pawła Bienia z Jeleniej Góry, za godło „I. M. Faberman”. Drugiej nagrody nie przyznano.

Wyróżnienia natomiast zostali Gabriela L. Cabaj z Pelplina, za godło „GABRIELA” oraz Janusz Solarz z Bloomington w USA, za godło „Rudzik”.Swoje wyróżnienie przyznało także Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku, które doceniło twórczość Jerzego Fryckowskiego z Dębnicy Kaszubskiej, autora godła „PRASA”.

Z kolei wyróżnienie za zestaw wierszy o tematyce płockiej dostał Jerzy Woliński z Warszawy, za godło „Purima”, a nagroda Dyrektora Książnicy Płockiej w kategorii limeryku przypadła Arturowi Kozłowskiemu z Ząbkowic Śląskich, za godło „KAKADU”.

Ponadto, do druku jury zakwalifikowało wiersze: Anny Dwojnych z Torunia, Agnieszki Gadzińskiej-Grądkiewicz z Sulechowa, Michała Witolda Gajdy z Wrześni, Wojciecha Lipczyka z Warszawy, Mariana Mahora z Warszawy, Antoniny Sebesta z Myślenic, Stanisława Wasilewskiego z Żyrardowa, Ireny Marii Zborowskiej z Gostynia oraz Agnieszki Zięby z Myślenic.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Mary says:

    Gdyby nagrody można było dostac już za samo godło, wszyscy zaczeliby pisac wiersze. Pozdrawiam autora tekstu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU