REKLAMA

Powstaje największy w Europie aquapark! 90 km od Płocka

REKLAMA

Suntago Wodny Świat będzie największym w Europie parkiem wodnej rozrywki. Powstaje zaledwie 91 km od Płocka, a jego powierzchnia będzie zajmować 20 hektarów. Ale to dopiero pierwszy etap budowy największego parku, położonego na… 400 hektarach!

PowiązaneTematy

Budowa największego w Europie parku wodnego ruszyła już w kwietniu tego roku. Suntago Wodny Świat stanie 60 km od Warszawy i 91 km od Płocka, w Mszczonowie. Budowa parku jest inwestycją Global City Holdings. To firma, która zajmuje się głównie działalnością w sektorze rozrywki i nieruchomości. Jest obecna w Europie i w Izraelu, a jednym z jej najnowszych projektów jest właśnie aquapark w Polsce.

Firma na swojej stronie podała szczegóły konstrukcji wodnego parku. Obiekt – przynajmniej w planach twórców – prezentuje się niezwykle okazale. Zostanie podzielony na 3 strefy:

  • Saunaria – sauny, gabinety masażu i odnowy, solaria itp.,
  • Relaks – basen o powierzchni 1 tys. mkw. i o powierzchni 20 tys. mkw. (z otwieranym dachem),
  • Wodna dżungla Jamango – kompleks ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, a wśród nich najdłuższa w Europie o długości 320 m.

Kompleks basenów stanie na obszarze 20 ha, a jego koszt oszacowano na 150 mln euro. Jak informują inwestorzy, będzie to „największy zadaszony park wodny w Europie”, który będzie mógł przyjąć każdego dnia po 15 tys. osób.

– Suntago Wodny Świat będzie wspaniałym miejscem na spędzanie wolnego czasu z całą rodziną we wszystkie dni tygodnia. Jestem przekonany, że wśród 30 różnego rodzaju zjeżdżalni, ponad 3,5 tys. mkw. basenów, ponad dziesięciu saun i wielu jeszcze innych atrakcji, każdy znajdzie coś ekscytującego dla siebie i wyjdzie zrelaksowany. Nareszcie, Polacy i mieszkańcy sąsiadujących krajów będę mieli najwyższej klasy park wodny w swoim otoczeniu – możemy przeczytać wypowiedź prezesa Global City Holdings Petera Dudolenskiego na stronie inwestycji.

Będzie to część większej inwestycji, Park of Poland, największego parku rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. W drugiej połowie lipca wylano już pierwsze fundamenty w miejscu, w którym zostanie umieszczony basen termalny. Całość parku wodnego ma zostać ukończona w 2019 roku.Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się jechać do Mszczonowa przez Stryków, to po drodze możemy pojeździć na… torze wyścigowym. Czy właśnie z tego powodu w Płocku dotychczas nie mamy ani aquaparku, ani toru wyścigowego? No cóż, jakieś to rozwiązanie jest, ale wolelibyśmy, żeby zarówno płocczanie, jak i turyści, zostawiali pieniądze w naszym mieście…

Jak sądzicie, czy największy park wodny w Europie zostanie wybudowany szybciej, niż obiecany w Płocku kompleks basenów?

W Płocku ma powstać aquapark? Były wielkie plany i obietnice…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU