Pomagają niepełnosprawnym, zostaną odznaczeni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ruszyła XVI edycja konkursu “Jesteś Przyjacielem” skierowanego do społeczników, sponsorów i animatorów, którzy bezinteresownie pomagają osobom niepełnosprawnym. Znasz taką osobę? Wypełnij wniosek do 12 września i nominuj ją do nagrody.

Żyją wśród nas, wrażliwi na ludzką krzywdę, nie potrafią przejść obojętnie obok czyjegoś nieszczęścia. Wolontariusze, ludzie dobrego serca, sponsorzy – to za nich płocczanie będą się modlić w płockiej katedrze 25 września.

Jak co roku, Kapituła Statuetki “Jesteś Przyjacielem” pragnie w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, pracownikom i tym, którzy swoją pracą wspierają osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Statuetka “Jesteś Przyjacielem” zostanie przyznana w trzech kategoriach: społecznik, sponsor i animator. W kategorii społecznik wyróżniona może być osoba fizyczna, która przełamuje bariery i stereotypy, dotyczące niepełnosprawności oraz jest wzorem postępowania wobec osób niepełnosprawnych. Statuetkę sponsora odbierze osoba lub firma, która wspiera inicjatywy, wpływające na poprawę jakości życia niepełnosprawnych. Nagroda w kategorii animator może być przyznana tzw. animatorowi społecznemu, który podejmuje działania, mające na celu włączenie osób niepełnosprawnych w nurt życia społecznego.

Statuetka w ww. kategoriach może być przyznawana za działania indywidualne lub zespołowe. Nominacje kandydatów do statuetki „Jesteś Przyjacielem” wraz z uzasadnieniem wyboru, należy zgłaszać do Biura Rzecznika Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Płocka. Nagrody będą wręczona podczas Mszy św. w płockiej katedrze 25 września.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji