Polish Hip-Hop Festival. Pierwszy dzień na płockiej plaży [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Kilka tysięcy osób zebrało się w piątek na plaży w Płocku, gdzie odbył się pierwszy koncert w ramach Polish Hip-Hop Festivalu. Na scenie zaprezentowali się m.in. Pezet, Onar, Wzgórze Ya-Pa3, Pih, Bisz&B.O.K. oraz Donguralesko.

Polish Hip-Hop Festival zawitał na nadwiślańską plażę w Płocku, którą bywalcy festiwali dobrze znają z Audioriver i Reggaelandu. Choć jest to pierwsza edycja festiwalu, to plaża była już opanowana przez hip-hopowe bity. W 2005 i 2006 roku odbył się tu Festiwal Hip-Hop Desant.

PowiązaneTematy

Wyjątkowym wydarzeniem jest powrót Bitwy Freestylowej. Dwanaście lat temu w Płocku starli się ze sobą Obrońcy Tytułu i Gib Gibon Skład. Było to najważniejsze takie wydarzenie w Polsce. W piątek odbył się półfinał drugiej bitwy, natomiast w sobotę znów będzie można usłyszeć freestyle na najwyższym poziomie podczas finału.

Początek koncertu na plaży nie wróżył tłumów. Przed sceną na kilka godzin przed zapadnięciem zmroku zebrało się kilkadziesiąt, później kilkaset osób. Wszystko zmieniło się w nocy, kiedy to fani hip-hopowych brzmień zaczęli przybywać zewsząd. Podczas występu gwiazdy wieczoru – Pezeta, przed sceną mogło być nawet kilka tysięcy osób.

Jest to pierwsza edycja Polish Hip-Hop Festivalu w Płocku. Docelowo impreza ma się stać największym w Polsce festiwalem przedstawiającym kulturę hip-hop w pełnym spektrum. W piątek na płockiej plaży wystąpili m.in. Gural, Bisz&B.O.K., Wzgórze Ya-Pa3, Onar i Pezet. W sobotę drugi dzień festiwalu. Na płockiej scenie zaprezentują się m.in. Sokół i Marysia Starosta, Fenomen, W.E.N.A., Te-tris, 2sty i Miuosh. Imprezę prowadzi Wujek Samo Zło.

Zobaczcie zdjęcia!