REKLAMA

Policja w Płocku ma 4 nowych „funkcjonariuszy”

REKLAMA

Cztery nowe samochody policyjne to ople combo, zakupione w ramach współfinansowania środków transportowych dla policji. Dwa radiowozy zostały dofinansowane z budżetu Płocka, natomiast pozostałe dwa z Fundacji Orlen Dar Serca. Zarówno samorząd Płocka, jak i fundacja, dofinansowały zakupy w wysokości 50 procent wartości pojazdu, pozostała kwota pochodziła z budżetu policji.

W środę, 28 grudnia, odbyło się uroczyste oddanie nowych aut. Przed Komendą Miejską Policji w Płocku zgromadzili się: wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, Komendant Płockiej Policji Jarosław Hofman, Komendant Straży Miejskiej Andrzej Wochowski, kapelan płockiej policji ks. Kanonik Jerzy Ławicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu w koncernie paliwowym PKN Orlen Rafał Pasieka i funkcjonariusze policji.

PowiązaneTematy

Pojazdy będą na wyposażeniu policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Płocku i posłużą do patrolowania ulic Płocka. Radiowozy są wyposażone w benzynowy silnik o pojemności 1,4 l i mocy 120 KM, posiadają również przedział do przewozu osób zatrzymanych.

– Nie byłoby to możliwe bez współpracy z naszymi partnerami – powiedział komendant płockiej policji Jarosław Hofman. – Radiowozy to nie tylko poprawa komfortu policjantów, ale przede wszystkim zwiększenie mobilności i poprawa komfortu naszych petentów. W 2010 roku liczba przestępstw wyniosła prawie 5 tys., dziś mamy 2016 rok i odnotowaliśmy tak duży spadek dynamiki, że szacuję, iż liczba przestępstw w Płocku i powiecie płockim spadnie poniżej 3 tys. Na dziś mamy 3,3 tys., to o prawie 500 mniej, niż w roku ubiegłym – wyjaśnił.

Jarosław Hofman podkreślił, że obejmując stanowisko komendanta policji miejskiej w Płocku, stawiał na nowoczesną policję, ale zaznaczył też, że nowoczesnej policji nie może być bez właściwej współpracy ze społeczeństwem, samorządem. – Policja pozostawiona sama sobie, nie jest w stanie właściwie realizować swoich zadań i podnosić poziomu bezpieczeństwa na właściwy poziom – zauważył.

– Od ponad dekady Orlen Dar Serca wspiera płocką policję i to zaangażowanie nam procentuje – powiedział z kolei Rafał Pasieka.

– Miasto Płock nieustannie nieustannie wspiera płocką policję. Samochody, które są przekazywane wpłyną na podniesienie bezpieczeństwa – podkreślił wiceprezydent Roman Siemiątkowski. – Ze swej strony szczerze gratuluję tak wspaniałego prezentu – podsumował.

Kluczyki do pojazdów uroczyście przekazali: Zastępca Prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski i Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN Rafał Pasieka, w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji w Płocku insp. Jarosława Hofmana. Po uroczystym przekazaniu kluczyków, kapelan płockiej policji, ks. Kanonik Jerzy Ławicki, poświęcił nowe radiowozy.