REKLAMA

Policja rozpoczyna akcję „Bezpieczny weekend”

REKLAMA

Weekend to czas ostatnich wakacyjnych powrotów. Okres letni dobiega końca, a wraz z nim kończą się też wakacyjne wyjazdy. Co roku podczas tych dni, można zauważyć wzmożony ruch na polskich drogach. Ze względu na ten fakt oraz obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa, płocka policja rozpoczyna akcję pod hasłem: „Bezpieczny weekend”. 

Zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym powracającym z wakacyjnych wycieczek to główny cel działań płockiej policji. Funkcjonariusze od piątku rozpoczęli już wzmożone działania kontrolne. Przede wszystkim będą przeciwdziałać wykroczeniom, które mogłyby wpłynąć na powstanie niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie jazdy do panujących na drodze warunków, nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania oraz omijania – to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Do tego jazda pod wpływem alkoholu, ale i piesi niestosujący się do przepisów, wybiegający na jezdnię, przechodzący na czerwonym świetle lub w miejscu zabronionym, zwiększają ryzyko tragedii.

Aby temu przeciwdziałać, przez najbliższy weekend na drogach naszego miasta oraz powiatu zwiększona jest liczba patroli, prowadzących działania kontrolne. Oprócz zdecydowanej reakcji na wykroczenia, policjanci będą dokonywać częstszych badań trzeźwości oraz stanu technicznego pojazdu.„Bezpieczny weekend” z płocką policją potrwa do najbliższej niedzieli, 28 sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU