REKLAMA

Płockie szkoły łączą siły

REKLAMA

Dwie płockie szkoły podpisały dzisiaj porozumienie o współpracy. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku obejmie teraz formalnie opieką uczniów Zespołu Szkół nr 6.

Uczelnia, dzięki podpisanemu porozumieniu, obejmie opieką dydaktyczną i naukową uczniów Zespołu Szkół nr 6. Co to oznacza w praktyce? Uczniowie Jagiellonki będą mieli m.in. możliwość uczestnictwa w wykładach prowadzonych przez wykładowców PWSZ w Płocku. Od nich uzyskają także merytoryczne wsparcie w organizowanych przez placówkę konkursach. Sporo korzyści przyniesie też zapewne możliwość korzystania z zasobów biblioteki uczelnianej. Studenci PWSZ natomiast będą mogli np. odbywać praktyki w Zespole Szkół nr 6.

PowiązaneTematy

Podpisana umowa nadaje formalny kształt dotychczasowej cyklicznej współpracy. – Cieszę się, że dziś podpisujemy to porozumienie, ponieważ otworzy ono kolejne obszary współdziałania – mówił rektor PWSZ w Płocku, prof. dr hab. Jacek Grzywacz. Już teraz wielu absolwentów Jagiellonki wybiera studia w PWSZ w Płocku, ale po podpisaniu porozumienia współpraca zacieśni się, szczególnie, że LO im. W. Jagiełły wprowadza nową formę kształcenia w liceum. – W ciągu miesiąca powinniśmy otrzymać decyzję w sprawie matury międzynarodowej, którą chcemy wprowadzić do naszej szkoły. Współpraca z PWSZ w Płocku na tej linii na pewno przyniesie korzyści, pozwoli na wymianę doświadczeń – tłumaczył Dyrektor Zespołu Szkół nr 6, Mirosław Piątek.

Porozumienie zostało podpisane na czas nieokreślony.