REKLAMA

Płockie cheerleaderki wróciły z workiem medali

REKLAMA

Płockie cheerleaderki Zespołu SWPW- IMPRESJA oraz Akademii Cheerleaders wróciły z XX Mistrzostw Polski Cheerleaders Łochów 2017 z workiem medali i 10 pucharami. Podczas mistrzostw, rywalizowało ponad 1620 cheerleaderek z całego kraju.

Podczas zawodów, które odbywały się 2 i 3 kwietnia, cheerleaderki rywalizowały ze sobą w wielu różnych kategoriach, m.in. cheer jazz i freestyle. Zostały także przyznane nagrody Grand Prix Polski Cheerleaders 2016. Podczas zawodów można było obejrzeć występy zespołów z wielu miast, m.in.: Warszawy, Krakowa, Leszna, Garwolina, Oświęcimia, Słupska, Olsztyna, Tarnowa, Łochowa, Brzeszcza, Łęgu Tarnowskiego, Kałuszyna, Elbląga, Bobrowników Wielkich, Płocka, Białej, Poddębic, Chorzowa, Tyczyna, Nowego Sącza, Ochotnicy Dolnej, Gdańska i Gdyni.

Płocczanki mogą pochwalić się następującymi wygranymi:

1. SWPW-IMPERIA – dywizja freestyle pom, kat. junior- III miejsce
2. SWPW-IMPACT- dywizja cheer jazz, kat. senior- II miejsce
3. SWPW-IMPACT- dywizja freestyle pom, kat. senior- III miejsce
4. APLAUZ- dywizja pom dance, kat. senior II – II miejsce
5. JOY- dywizja freestyle pom, kat. junior młodszy- IV miejsce
6. IMPULS – dywizja freestyle pom, kat. senior – X miejscefot. materiały prasowe

Poza tym, grupy APLAUZ i SWPW-IMPACT otrzymały puchary za zajęcie I miejsca w Grand Prix Polski Cheerleaders 2016, a SWPW-IMPERIA zajęła III miejsce. Dużym zaskoczeniem był występ duetu IMPRESJA – Katarzyna i Adrianna Sylwestrzak – dywizja cheer hip-hop, kat. senior, które w pięknym stylu zajęły II miejsce. To pierwszy taki występ na zawodach, ponieważ razem w duecie występowała matka z córką. Jeszcze większym zaskoczeniem było to, że do 1. miejsca zabrakło 4 punktów. Starty zawodników trwały od godz. 8 do 22.

– Był bardzo wysoki poziom. Z roku na rok rośnie konkurencja i wymaga to pracy nie tylko choreograficznej, ale również akrobatycznej. Pamiętam jeszcze 10 lat temu, kiedy rozpoczynaliśmy przygodę z cheerleadingiem, najważniejszy był taniec i energia. Teraz to trudna dyscyplina, która łączy różne techniki taneczne, lekcje klasyki i akrobatykę sportową – relacjonuje trener zespołu, Katarzyna Sylwestrzak. – Ale jestem pod wielkim wrażeniem moich zespołów, były rewelacyjne, pełne​ energii i koncentracji. Cała publiczność nam gratulowała. Trenerzy z innych zespołów wypowiadali się w samych superlatywach, zwłaszcza o występie Aplauzu z układem musicalowym oraz o bardzo emocjonalnym, jazzowym układzie Impactu – dodaje trenerka.

W tym roku Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca „Impresja” otrzymało grant na projekt współfinansowany przez Miasto Płock „Organizacja szkolenia sportowego oraz udział we współzawodnictwie sportowym w zakresie tańca sportowego”. Stowarzyszenie mogło pomóc w organizacji wyjazdu dziewczętom z zespołu SWPW – IMPACT i SWPW-IMPERIA oraz cheerleaderkom z Akademii Cheerleaders Stowarzyszenia „Impresja”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU