REKLAMA

Płocki teatr występuje… w internecie [FILM]

REKLAMA

Płoccy aktorzy zdecydowali, że skoro nie mogą zaprosić publiczności do teatru, to wyjdą z teatrem do publiczności poprzez internet. Na początek udostępniono film o historii Teatru Dramatycznego w Płocku.

12 stycznia 2020 roku Teatr Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, świętował jubileusz powstania. Dokładnie 45 lat wcześniej, w 1975 roku, w płockim teatrze wystawiono pierwszy spektakl. Był to „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Wojciecha Bogusławskiego, wyreżyserowany przez Jana Skotnickiego.

Wtedy Teatr w Płocku był zupełną nowością. Publiczność z ekscytacją czekała na to, co wydarzy się na scenie. Dla wielu płocczan była to również pierwsza wizyta w teatrze. W ciągu 45 lat teatr rozwija się i nieprzerwanie dostarcza mieszkańcom miasta i okolic rozrywki najwyższej klasy.

Z tej okazji historię działalności Teatru Dramatycznego w Płocku zamienił w film jeden z jego aktorów, Piotr Bała. W obecnej trudnej sytuacji, gdy aktorzy nie mogą zaprosić widzów do teatru, postanowili udostępnić szerszej publiczności w internecie wspomniany film.– Drodzy widzowie, nie możemy was dziś zaprosić do siebie, ale chcemy podzielić się z wami tym, co mamy. Dlatego dziś publikujemy film „45 lat teatru, czyli nic o nas bez nas” w reżyserii Piotra Bały – wyjaśniają aktorzy.

js

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU