REKLAMA

Płocki przybytek Melpomeny odsłoni swoje tajemnice

REKLAMA

Ciekawi was jak wygląda teatr od kulis? Co dzieje się poza sceną, jak do gry przygotowują się aktorzy czy jak zmienia się scenografię? Już za kilka dni płocczanie „głodni” takiej wiedzy, dzięki akcji „Dotknij Teatru”, będą mogli tego wszystkiego się dowiedzieć.

W sobotę 28 marca zarezerwujcie sobie wolne przedpołudnie, bo od godziny 11 będzie można zwiedzić od kulis płocki Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego. Organizatorzy zaplanowali imprezę na około dwie godziny. W tym czasie będzie można zobaczyć, jak wygląda teatr od tzw. „kuchni”, a także wziąć udział w próbie najnowszego spektaklu, przygotowywanego przez aktorów płockiego teatru – „Wujaszek Wania”, który reżyseruje sam Marek Mokrowiecki, dyrektor płockiego przybytku Melpomeny. Premiera sztuki odbędzie się 12 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Płock jest jednym z blisko 50 miast, które włączyły się w tym roku do akcji „Dotknij Teatru”, trwającej od 27 marca do 3 kwietnia. W ciągu tych kilku dni, w teatrach całej Polski będą organizowane wystawy, warsztaty, spotkania, zwiedzanie teatrów od kulis oraz wiele innych atrakcji. Warto nadmienić, że akcja zorganizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który uroczyście obchodzony jest od 54 lat, czyli od 1961 roku.W płockim teatrze wstęp na imprezę „Dotknij Teatru” jest wolny.

[button href=”http://petronews.pl/rentgen-krety-z-teatru-dramatycznego-w-plocku-cz-i/” color=”green”]Przeczytaj także: RENTGEN: KRETY Z TEATRU DRAMATYCZNEGO W PŁOCKU[/button]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU