REKLAMA

Płocki chór zaśpiewa w TVN

REKLAMA

To naprawdę warto zobaczyć. Płocki zespół Vox Singers zaśpiewa w TVN. Podczas programu będzie również wyemitowany krótki film o chórze.

Vox Singers zagoszczą w „Dzień Dobry TVN” w sobotę, 17 grudnia, w godz. 8.30-11. Podczas programu wyemitowany zostanie krótki film o chórze, a około 10.30, zaśpiewają przebój „Last Christmas”.

PowiązaneTematy

Warto w tym czasie zasiąść przed odbiornikiem TV i prześledzić występ chóru, szczególnie, że ma on na koncie niemałe osiągnięcia.

Jesienią 2012 roku odbył się Międzynarodowy debiut zespołu podczas Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze, podczas którego uplasował się na drugim miejscu w kategorii „chóry duże”. W kolejnym roku podczas Europejskiej Olimpiady Chóralnej w Grazu w Austrii, wrócił z dwoma złotymi medalami. Jest zwycięzcą m.in w kategorii pop i jazz Golden State Choral Trophy w Monterey (Kalifornia, USA).

Członkami chóru są mieszkańcy Płocka i okolicznych miejscowości. Dyryguje nim Robert Majewski. Pod jego kuratelą znajduje się także kwartet Positive Vibrations – również obsypany nagrodami.

Vox Singers  i Positive Vibrations należą do najlepszych chórów świata w rankingu Interkultur. Z końcem 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Vox Singers pt. „Taka jest miłość”. W jej skład weszły aranżacje najsłynniejszych kompozycji Włodzimierza Korcza, w tym „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Taka jest miłość” czy „Przed nocą i mgłą”.