REKLAMA

Płocka szkoła sprowadziła Planetę Energii

REKLAMA

Jak wytworzyć prąd z cytryny? Dlaczego elektryzują się włosy na głowie? Na te i wiele innych pytań uzyskamy odpowiedź dziś i jutro. Do Płocka zawitał mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. Edukacyjne miasteczko stanęło już na Nowym Rynku.

To dzięki pedagog Marcie Przybylskiej i klasie III f ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku, do naszego miasta przyjechało z dwudniową wizytą mobilne centrum „Planeta Energii”. Uczniowie pod okiem opiekuna wygrali konkurs, organizowany przez grupę Energa. Rysunki według motywu „Mój żarówkowy ludzik”, wystawa żarówek, prezentacja o alternatywnych źródłach energii, quiz o elektrośmieciach – to tylko przykłady projektów zrealizowanych przez kreatywnych uczniów z Płocka.

– Już po raz trzeci wzięłam udział konkursie „Planeta Energii”. Co roku edukacyjny projekt Grupy Energa zaskakuje nas nowymi pomysłami i inspiruje do działania. Scenariusze zajęć dają możliwość przekazania uczniom wiedzy w sposób ciekawy i innowacyjny, zachęcają do poszukiwania własnych rozwiązań – mówi Marta Przybylska.

Wiele ciekawych informacji, dotyczących wytwarzania i oszczędzania energii przyswoją sobie uczniowie klas I-III przez dwa dni. W miasteczku, które rozłożyło się na Nowym Rynku, dzieci mogą zobaczyć skąd bierze się prąd, w jaki sposób płynie. Na końcu mogą również sami go wytworzyć.

– Konkurs i miasteczko „Planeta Energii” to pełnowartościowy pod względem wiedzy i merytoryki program edukacyjny dla najmłodszych. Zachęcamy i inspirujemy do zdobywania wiedzy przez spontaniczne doświadczenie i eksperymentowanie – mówi dr Tomasz Rożek, fizyk, ambasador programu „Planeta Energii”.Miasteczko to nie tylko wiedza i rozrywka dla dzieci. Organizator przygotował także specjalny konkurs dla mieszkańców pt. „Energetyczny Turniej Miast”, w którym będzie można wywalczyć dodatkową nagrodę dla Szkoły Podstawowej nr 21. Po godzinie 15 w miasteczku pojawi się sztafeta, złożona z ośmiu rowerków stacjonarnych. Jednoślady zostaną podpięte do specjalnej baterii, która będzie gromadziła energię wyprodukowaną siłą mięśni pedałujących.

– Mieszkańcy miasta, którzy wytworzą najwięcej prądu zdobędą dla zwycięskiej klasy multimedialną tablicę z akcesoriami i oprogramowaniem – mówi Marta Dankowska, koordynator akcji w Płocku.

Mobilne Centrum Nauki odwiedza Płock w dniach 18 i 19 kwietnia. W godzinach 9-14 odwiedzać je będą dzieci z płockich szkół, a od 15 do 18 dostępne będzie dla wszystkich. Wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU