REKLAMA

Płock zna angielski na B1- to znaczy dobrze!

REKLAMA

Płocczanie, udowodniliście, że znacie angielski. Cała Polska również. IV wielki Test Języka Angielskiego o zasięgu ogólnopolskim należy do udanych. 

Pod koniec listopada w auli Centrum Edukacji Grupa Orlen płocczanie zasiedli do napisania testu wielokrotnego wyboru. Tym samym określony został poziom znajomości języka angielskiego płocczan. Jest on naprawdę zadowalający. Tegoroczny wynik znajomości języka angielskiego to poziom B1 (intermediate).

PowiązaneTematy

Osoba posługująca się językiem na poziomie B1 rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych tekstach, składających się z typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego zwrotów. Radzi sobie z większością sytuacji komunikacyjnych, np. w czasie podróży w rejonie. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi na tematy, które są jej znane lub które ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, marzenia, nadzieje i aspiracje, krótko argumentując swoje opinie i plany.

– Pomimo złożoności i zwiększonego poziomu trudności testu, zachowaliśmy ubiegłoroczną pozycję – powiedziała Joanna Lisiewska, dyrektor Szkoły Języków Obcych Centrum Edukacji Grupa Orlen. – Razem udowodniliśmy, że Płock i oczywiście cala Polska zna angielski! Wierzymy głęboko, że dzięki nowoczesnej ofercie edukacji językowej z roku na rok Polacy będą posiadać coraz większe umiejętności, które we współczesnym świecie otwierają szeroki wachlarz możliwości już na etapie edukacji szkolnej, polu akademickim i zawodowym, a także w życiu prywatnym – podkreśliła.

Uatrakcyjnieniem imprezy był pokaz karate zaprezentowany przez uczniów Płockiej Akademii Karate Tradycyjnego. Rozlosowano również nagrody wśród uczestników testu.

Test podzielony był na trzy kategorie wiekowe, w których najlepszy wynik uzyskali:

• Test dziecięcy 8-12: Maciej Charzyński wynik 59 punktów
• TOEFL Junior 13-17: lat Lester Popek, Aleksandra Kozicińska 60 punktów
• TOEIC 18+: Wiesława Popek 100 punktów

Tegoroczny test przygotowany był przez firmę ETS Global – patrona merytorycznego Wielkiego Testu. ETS Global to organizacja, która stworzyła powszechnie stosowane certyfikaty językowe TOEIC czy TOEFL. Przygotowany na ogólnopolskie wydarzenie test był skonstruowany na bazie fragmentów powyższych egzaminów.

– Wielki Test Języka Angielskiego był wydarzeniem promującym naukę języka angielskiego wśród mieszkańców Płocka oraz całej Polski – dodała Joanna Lisiewska. – Będąc międzynarodowym językiem handlowym, angielski jest dziś niezbędny w pracy, wyjazdach zagranicznych oraz stanowi czynnik podnoszący kwalifikacje i pewność siebie w kontaktach interpersonalnych – podsumowała.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.